Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/RTR) - De VS weerspreken Iraanse verklaringen dat Washington en Teheran een overeenkomst hebben bereikt om gevangenen uit te wisselen. "Beweringen van Iraanse functionarissen dat we een akkoord hebben bereikt over de vrijlating van de Amerikaanse burgers die ten onrechte door Iran worden vastgehouden, zijn onjuist", aldus het Witte Huis. De VS zeggen nog te werken aan de vrijlating van drie Iraans-Amerikaanse burgers die vastzitten in Iran.

Eerder zondag zei de Iraanse buitenlandminister Hossein Amirabdollahian tegen de staatstelevisie dat Iran en de Verenigde Staten wel degelijk een akkoord hebben bereikt over een gevangenenruil. Amirabdollahian zei te verwachten dat de ruil snel zou gebeuren.

Aan Iraanse zijde zou alles gereed zijn, alleen de Amerikanen werken nog aan de laatste voorbereiding, zei de minister. Het was op dat moment nog niet bekend hoeveel gevangenen met de deal gemoeid zouden zijn en onder welke voorwaarden. Nieuwszender Al Jazeera schreef een aantal weken geleden al dat er gesprekken plaatsvonden tussen vertegenwoordigers van beide landen onder bemiddeling van Qatar.

Oproep gevangene

Op dit moment zitten drie Amerikanen vast in Iran. Andersom wil Teheran zeker dertien Iraniërs vrij krijgen die in een Amerikaanse gevangenis zitten.

Donderdag deed een van de drie Amerikanen die in Iran vastzitten via nieuwszender CNN een beroep op de Amerikaanse president Joe Biden. Siamak Namazi zit sinds 2016 een celstraf van tien jaar uit voor spionage. "Ik smeek u, plaats de levens en vrijheid van onschuldige Amerikanen boven alle politiek en doe gewoon wat nodig is om deze nachtmerrie te beëindigen en ons naar huis te halen."

Meer uit Buitenland

Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

6 minuten geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

9 minuten geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

3 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

3 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

3 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

3 uur geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

5 uur geleden