VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran
WASHINGTON/TEHERAN (ANP/RTR) - De VS weerspreken Iraanse verklaringen dat Washington en Teheran een overeenkomst hebben bereikt om gevangenen uit te wisselen. "Beweringen van Iraanse functionarissen dat we een akkoord hebben bereikt over de vrijlating van de Amerikaanse burgers die ten onrechte door Iran worden vastgehouden, zijn onjuist", aldus het Witte Huis. De VS zeggen nog te werken aan de vrijlating van drie Iraans-Amerikaanse burgers die vastzitten in Iran.
Eerder zondag zei de Iraanse buitenlandminister Hossein Amirabdollahian tegen de staatstelevisie dat Iran en de Verenigde Staten wel degelijk een akkoord hebben bereikt over een gevangenenruil. Amirabdollahian zei te verwachten dat de ruil snel zou gebeuren.
Aan Iraanse zijde zou alles gereed zijn, alleen de Amerikanen werken nog aan de laatste voorbereiding, zei de minister. Het was op dat moment nog niet bekend hoeveel gevangenen met de deal gemoeid zouden zijn en onder welke voorwaarden. Nieuwszender Al Jazeera schreef een aantal weken geleden al dat er gesprekken plaatsvonden tussen vertegenwoordigers van beide landen onder bemiddeling van Qatar.
Oproep gevangene
Op dit moment zitten drie Amerikanen vast in Iran. Andersom wil Teheran zeker dertien Iraniërs vrij krijgen die in een Amerikaanse gevangenis zitten.
Donderdag deed een van de drie Amerikanen die in Iran vastzitten via nieuwszender CNN een beroep op de Amerikaanse president Joe Biden. Siamak Namazi zit sinds 2016 een celstraf van tien jaar uit voor spionage. "Ik smeek u, plaats de levens en vrijheid van onschuldige Amerikanen boven alle politiek en doe gewoon wat nodig is om deze nachtmerrie te beëindigen en ons naar huis te halen."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
27 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
2 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
7 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
7 uur geleden