Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/RTR) - De VS weerspreken Iraanse verklaringen dat Washington en Teheran een overeenkomst hebben bereikt om gevangenen uit te wisselen. "Beweringen van Iraanse functionarissen dat we een akkoord hebben bereikt over de vrijlating van de Amerikaanse burgers die ten onrechte door Iran worden vastgehouden, zijn onjuist", aldus het Witte Huis. De VS zeggen nog te werken aan de vrijlating van drie Iraans-Amerikaanse burgers die vastzitten in Iran.

Eerder zondag zei de Iraanse buitenlandminister Hossein Amirabdollahian tegen de staatstelevisie dat Iran en de Verenigde Staten wel degelijk een akkoord hebben bereikt over een gevangenenruil. Amirabdollahian zei te verwachten dat de ruil snel zou gebeuren.

Aan Iraanse zijde zou alles gereed zijn, alleen de Amerikanen werken nog aan de laatste voorbereiding, zei de minister. Het was op dat moment nog niet bekend hoeveel gevangenen met de deal gemoeid zouden zijn en onder welke voorwaarden. Nieuwszender Al Jazeera schreef een aantal weken geleden al dat er gesprekken plaatsvonden tussen vertegenwoordigers van beide landen onder bemiddeling van Qatar.

Oproep gevangene

Op dit moment zitten drie Amerikanen vast in Iran. Andersom wil Teheran zeker dertien Iraniërs vrij krijgen die in een Amerikaanse gevangenis zitten.

Donderdag deed een van de drie Amerikanen die in Iran vastzitten via nieuwszender CNN een beroep op de Amerikaanse president Joe Biden. Siamak Namazi zit sinds 2016 een celstraf van tien jaar uit voor spionage. "Ik smeek u, plaats de levens en vrijheid van onschuldige Amerikanen boven alle politiek en doe gewoon wat nodig is om deze nachtmerrie te beëindigen en ons naar huis te halen."

Meer uit Buitenland

Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

2 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

3 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

3 uur geleden
Trump wil blokkade Iraanse kust handhaven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.

3 uur geleden
Trump blij met aankondiging Iran over openen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.

3 uur geleden
Iran opent Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.

4 uur geleden
Duitse reddingswerkers houden hoop op bevrijding walvis Timmy

WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.

6 uur geleden