Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/RTR) - De VS weerspreken Iraanse verklaringen dat Washington en Teheran een overeenkomst hebben bereikt om gevangenen uit te wisselen. "Beweringen van Iraanse functionarissen dat we een akkoord hebben bereikt over de vrijlating van de Amerikaanse burgers die ten onrechte door Iran worden vastgehouden, zijn onjuist", aldus het Witte Huis. De VS zeggen nog te werken aan de vrijlating van drie Iraans-Amerikaanse burgers die vastzitten in Iran.

Eerder zondag zei de Iraanse buitenlandminister Hossein Amirabdollahian tegen de staatstelevisie dat Iran en de Verenigde Staten wel degelijk een akkoord hebben bereikt over een gevangenenruil. Amirabdollahian zei te verwachten dat de ruil snel zou gebeuren.

Aan Iraanse zijde zou alles gereed zijn, alleen de Amerikanen werken nog aan de laatste voorbereiding, zei de minister. Het was op dat moment nog niet bekend hoeveel gevangenen met de deal gemoeid zouden zijn en onder welke voorwaarden. Nieuwszender Al Jazeera schreef een aantal weken geleden al dat er gesprekken plaatsvonden tussen vertegenwoordigers van beide landen onder bemiddeling van Qatar.

Oproep gevangene

Op dit moment zitten drie Amerikanen vast in Iran. Andersom wil Teheran zeker dertien Iraniërs vrij krijgen die in een Amerikaanse gevangenis zitten.

Donderdag deed een van de drie Amerikanen die in Iran vastzitten via nieuwszender CNN een beroep op de Amerikaanse president Joe Biden. Siamak Namazi zit sinds 2016 een celstraf van tien jaar uit voor spionage. "Ik smeek u, plaats de levens en vrijheid van onschuldige Amerikanen boven alle politiek en doe gewoon wat nodig is om deze nachtmerrie te beëindigen en ons naar huis te halen."

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

7 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

7 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

8 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

8 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

9 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

10 uur geleden