Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

VS ontkennen akkoord over gevangenenruil met Iran

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/RTR) - De VS weerspreken Iraanse verklaringen dat Washington en Teheran een overeenkomst hebben bereikt om gevangenen uit te wisselen. "Beweringen van Iraanse functionarissen dat we een akkoord hebben bereikt over de vrijlating van de Amerikaanse burgers die ten onrechte door Iran worden vastgehouden, zijn onjuist", aldus het Witte Huis. De VS zeggen nog te werken aan de vrijlating van drie Iraans-Amerikaanse burgers die vastzitten in Iran.

Eerder zondag zei de Iraanse buitenlandminister Hossein Amirabdollahian tegen de staatstelevisie dat Iran en de Verenigde Staten wel degelijk een akkoord hebben bereikt over een gevangenenruil. Amirabdollahian zei te verwachten dat de ruil snel zou gebeuren.

Aan Iraanse zijde zou alles gereed zijn, alleen de Amerikanen werken nog aan de laatste voorbereiding, zei de minister. Het was op dat moment nog niet bekend hoeveel gevangenen met de deal gemoeid zouden zijn en onder welke voorwaarden. Nieuwszender Al Jazeera schreef een aantal weken geleden al dat er gesprekken plaatsvonden tussen vertegenwoordigers van beide landen onder bemiddeling van Qatar.

Oproep gevangene

Op dit moment zitten drie Amerikanen vast in Iran. Andersom wil Teheran zeker dertien Iraniërs vrij krijgen die in een Amerikaanse gevangenis zitten.

Donderdag deed een van de drie Amerikanen die in Iran vastzitten via nieuwszender CNN een beroep op de Amerikaanse president Joe Biden. Siamak Namazi zit sinds 2016 een celstraf van tien jaar uit voor spionage. "Ik smeek u, plaats de levens en vrijheid van onschuldige Amerikanen boven alle politiek en doe gewoon wat nodig is om deze nachtmerrie te beëindigen en ons naar huis te halen."

Meer uit Buitenland

Pakistan: staakt-het-vuren Iran en VS onmiddellijk van kracht

ISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.

1 uur geleden
Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

6 uur geleden
Bemiddelaar Pakistan vraagt Iran en VS om wapenstilstand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.

6 uur geleden
VN-onderzoek: blauwhelmen Libanon gedood door Israël én Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.

7 uur geleden
Starmer: Ye had nooit uitgenodigd moeten worden voor festival

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.

8 uur geleden
VN: uitvoer dreigement Trump is schending internationaal recht

GENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.

8 uur geleden
Duizenden bewijzen Surinaamse ex-president Santokhi laatste eer

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.

10 uur geleden