VS onderzoeken rol China in verspreiding coronavirus
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er "serieus wordt onderzocht" op welke manier China verantwoordelijk is voor de verspreiding van het coronavirus. Tijdens een persconferentie zei Trump "niet blij te zijn met China" en "te geloven dat het virus bij de bron gestopt had kunnen worden."
"Misschien was het onvermogen, misschien was het iets anders. We gaan dat uitzoeken", aldus Trump. Hij zinspeelde daarnaast op mogelijke compensatie door China. "Duitsland heeft het over 130 miljard euro. Bij ons is de schade veel hoger, reken daar maar op."
Enkele experts deelden tijdens de persconferentie plannen om veel meer te gaan testen in de Verenigde Staten. Er zijn volgens hen nu 5,3 miljoen tests beschikbaar, "veel meer dan in Zuid-Korea aan het begin van de epidemie", aldus de president. Hij noemde het testbeleid in dat land succesvol.
Trump voorspelde dat Amerikaanse scholen binnenkort weer opengaan, "al is het maar voor een korte periode". Het schooljaar in de Verenigde Staten duurt nog slechts enkele weken.
Inmiddels zijn er meer dan een miljoen Amerikanen positief getest op het coronavirus. Het officiële dodental is opgelopen tot meer dan 55.000. Daarmee is het veruit het zwaarst getroffen land.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.
6 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.
40 minuten geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De derde ronde van Amerikaans-Iraanse onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran is in Genève begonnen. De twee landen praten via bemiddelaars uit Oman met elkaar. De VS en Iran hebben al sinds 1980 geen diplomatieke betrekkingen meer.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
3 uur geleden