Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS onderzoeken rol China in verspreiding coronavirus

VS onderzoeken rol China in verspreiding coronavirus

CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er "serieus wordt onderzocht" op welke manier China verantwoordelijk is voor de verspreiding van het coronavirus. Tijdens een persconferentie zei Trump "niet blij te zijn met China" en "te geloven dat het virus bij de bron gestopt had kunnen worden."

"Misschien was het onvermogen, misschien was het iets anders. We gaan dat uitzoeken", aldus Trump. Hij zinspeelde daarnaast op mogelijke compensatie door China. "Duitsland heeft het over 130 miljard euro. Bij ons is de schade veel hoger, reken daar maar op."

Enkele experts deelden tijdens de persconferentie plannen om veel meer te gaan testen in de Verenigde Staten. Er zijn volgens hen nu 5,3 miljoen tests beschikbaar, "veel meer dan in Zuid-Korea aan het begin van de epidemie", aldus de president. Hij noemde het testbeleid in dat land succesvol.

Trump voorspelde dat Amerikaanse scholen binnenkort weer opengaan, "al is het maar voor een korte periode". Het schooljaar in de Verenigde Staten duurt nog slechts enkele weken.

Inmiddels zijn er meer dan een miljoen Amerikanen positief getest op het coronavirus. Het officiële dodental is opgelopen tot meer dan 55.000. Daarmee is het veruit het zwaarst getroffen land.

Meer uit Buitenland

Regering-Trump trekt aanbeveling 'autismemedicijn' in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.

30 minuten geleden
Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

1 uur geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

1 uur geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

2 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

4 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

4 uur geleden