VS onderzoeken rol China in verspreiding coronavirus
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er "serieus wordt onderzocht" op welke manier China verantwoordelijk is voor de verspreiding van het coronavirus. Tijdens een persconferentie zei Trump "niet blij te zijn met China" en "te geloven dat het virus bij de bron gestopt had kunnen worden."
"Misschien was het onvermogen, misschien was het iets anders. We gaan dat uitzoeken", aldus Trump. Hij zinspeelde daarnaast op mogelijke compensatie door China. "Duitsland heeft het over 130 miljard euro. Bij ons is de schade veel hoger, reken daar maar op."
Enkele experts deelden tijdens de persconferentie plannen om veel meer te gaan testen in de Verenigde Staten. Er zijn volgens hen nu 5,3 miljoen tests beschikbaar, "veel meer dan in Zuid-Korea aan het begin van de epidemie", aldus de president. Hij noemde het testbeleid in dat land succesvol.
Trump voorspelde dat Amerikaanse scholen binnenkort weer opengaan, "al is het maar voor een korte periode". Het schooljaar in de Verenigde Staten duurt nog slechts enkele weken.
Inmiddels zijn er meer dan een miljoen Amerikanen positief getest op het coronavirus. Het officiële dodental is opgelopen tot meer dan 55.000. Daarmee is het veruit het zwaarst getroffen land.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
5 uur geledenRAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.
7 uur geleden