VS onderzoeken klachten over NXP-chips van concurrent
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse overheid opent een onderzoek naar halfgeleiders van het Eindhovense chipbedrijf NXP. Volgens de Taiwanese concurrent MediaTek gebruikt NXP onrechtmatig zijn gepatenteerde technologie, dus wil het bedrijf een Amerikaans importverbod op bepaalde chips. De Amerikaanse International Trade Commission gaat de klachten nu onderzoeken.
Volgens MediaTek gaat het om schendingen van vijf patenten. Die zouden de technologie beschrijven van microprocessoren en sensoren die NXP maakt voor entertainmentsystemen en navigatiesystemen in auto's.
De International Trade Commission onderzoekt ook de Duitse auto-onderdelenfabrikant Continental en het technologiebedrijf Bosch wegens de klachten. Daarnaast heeft het agentschap vragen uitstaan bij enkele Amerikaanse distributeurs van chips en elektronische componenten. Dat er een onderzoek is geopend, wil niet zeggen dat de Amerikaanse scheidsrechter voor handelsgeschillen de klachten van MediaTek ook gegrond vindt.
Continental benadrukte in een officiƫle reactie dat de Amerikaanse auto-industrie al maanden kampt met een tekort aan chips. Als MediaTek zijn zin krijgt en de import van NXP-halfgeleiders aan banden wordt gelegd, verergert dit volgens het Duitse concern die problemen alleen maar. Buitenlandse automerken zouden daarmee "een enorm voordeel" in de schoot geworpen krijgen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.
4 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geƫindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
16 uur geleden