VS onderzoeken klachten over NXP-chips van concurrent
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse overheid opent een onderzoek naar halfgeleiders van het Eindhovense chipbedrijf NXP. Volgens de Taiwanese concurrent MediaTek gebruikt NXP onrechtmatig zijn gepatenteerde technologie, dus wil het bedrijf een Amerikaans importverbod op bepaalde chips. De Amerikaanse International Trade Commission gaat de klachten nu onderzoeken.
Volgens MediaTek gaat het om schendingen van vijf patenten. Die zouden de technologie beschrijven van microprocessoren en sensoren die NXP maakt voor entertainmentsystemen en navigatiesystemen in auto's.
De International Trade Commission onderzoekt ook de Duitse auto-onderdelenfabrikant Continental en het technologiebedrijf Bosch wegens de klachten. Daarnaast heeft het agentschap vragen uitstaan bij enkele Amerikaanse distributeurs van chips en elektronische componenten. Dat er een onderzoek is geopend, wil niet zeggen dat de Amerikaanse scheidsrechter voor handelsgeschillen de klachten van MediaTek ook gegrond vindt.
Continental benadrukte in een officiƫle reactie dat de Amerikaanse auto-industrie al maanden kampt met een tekort aan chips. Als MediaTek zijn zin krijgt en de import van NXP-halfgeleiders aan banden wordt gelegd, verergert dit volgens het Duitse concern die problemen alleen maar. Buitenlandse automerken zouden daarmee "een enorm voordeel" in de schoot geworpen krijgen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
58 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
10 uur geleden