VS onderzoeken klachten over NXP-chips van concurrent
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse overheid opent een onderzoek naar halfgeleiders van het Eindhovense chipbedrijf NXP. Volgens de Taiwanese concurrent MediaTek gebruikt NXP onrechtmatig zijn gepatenteerde technologie, dus wil het bedrijf een Amerikaans importverbod op bepaalde chips. De Amerikaanse International Trade Commission gaat de klachten nu onderzoeken.
Volgens MediaTek gaat het om schendingen van vijf patenten. Die zouden de technologie beschrijven van microprocessoren en sensoren die NXP maakt voor entertainmentsystemen en navigatiesystemen in auto's.
De International Trade Commission onderzoekt ook de Duitse auto-onderdelenfabrikant Continental en het technologiebedrijf Bosch wegens de klachten. Daarnaast heeft het agentschap vragen uitstaan bij enkele Amerikaanse distributeurs van chips en elektronische componenten. Dat er een onderzoek is geopend, wil niet zeggen dat de Amerikaanse scheidsrechter voor handelsgeschillen de klachten van MediaTek ook gegrond vindt.
Continental benadrukte in een officiële reactie dat de Amerikaanse auto-industrie al maanden kampt met een tekort aan chips. Als MediaTek zijn zin krijgt en de import van NXP-halfgeleiders aan banden wordt gelegd, verergert dit volgens het Duitse concern die problemen alleen maar. Buitenlandse automerken zouden daarmee "een enorm voordeel" in de schoot geworpen krijgen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
3 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
5 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
6 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.
8 uur geleden