VS onderzoeken herstarten economie
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis onderzoekt hoe het de Amerikaanse economie weer op gang kan brengen nu veel ondernemingen dicht zijn vanwege de coronacrisis. Volgens ingewijden wil de Amerikaanse overheid veel meer mensen testen en op basis daarvan bepalen waar men weer aan het werk kan, meldt het Amerikaanse persbureau Bloomberg.
Waarschijnlijk begint de opstart in kleine steden die nog weinig besmettingen met het coronavirus hebben. Zwaar getroffen gebieden als New York, Detroit en New Orleans blijven langer dicht. De plannen bevinden zich nog in de eerste fase. Na voorzichtige tekenen dat de toename in New York lijkt af te vlakken, praten president Trump en zijn team weer over het heropenen van de Amerikaanse economie.
De Amerikaanse vicepresident Mike Pence benadrukte dat de gezondheid van de bevolking voorop staat. Larry Kudrow, het hoofd van de Nationale Economische Raad, verwacht dat binnen vier tot acht weken de eerste zaken weer open kunnen. Eerder wilde Trump nog dat na het aankomende paasweekend mensen weer aan het werk konden, maar hij kwam daar op terug na de explosieve toename van ziektegevallen in onder andere New York.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
2 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
4 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
9 uur geleden