Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS onderzoeken herstarten economie

VS onderzoeken herstarten economie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis onderzoekt hoe het de Amerikaanse economie weer op gang kan brengen nu veel ondernemingen dicht zijn vanwege de coronacrisis. Volgens ingewijden wil de Amerikaanse overheid veel meer mensen testen en op basis daarvan bepalen waar men weer aan het werk kan, meldt het Amerikaanse persbureau Bloomberg.

Waarschijnlijk begint de opstart in kleine steden die nog weinig besmettingen met het coronavirus hebben. Zwaar getroffen gebieden als New York, Detroit en New Orleans blijven langer dicht. De plannen bevinden zich nog in de eerste fase. Na voorzichtige tekenen dat de toename in New York lijkt af te vlakken, praten president Trump en zijn team weer over het heropenen van de Amerikaanse economie.

De Amerikaanse vicepresident Mike Pence benadrukte dat de gezondheid van de bevolking voorop staat. Larry Kudrow, het hoofd van de Nationale Economische Raad, verwacht dat binnen vier tot acht weken de eerste zaken weer open kunnen. Eerder wilde Trump nog dat na het aankomende paasweekend mensen weer aan het werk konden, maar hij kwam daar op terug na de explosieve toename van ziektegevallen in onder andere New York.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aardbeving Venezuela met kracht van 5.6

CARACAS (ANP) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

3 minuten geleden
Servische president kondigt vervroegde verkiezingen aan

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.

1 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

1 uur geleden
Politie Berlijn zet waterkanonnen in om mensen af te koelen

BERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.

1 uur geleden
Aantal verdrinkingen tijdens Franse hittegolf verder opgelopen

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn sinds het begin van de hittegolf al 74 mensen verdronken. Volgens de autoriteiten zoeken veel mensen vanwege het warme weer verkoeling in het water, maar gebeurt dat ook op plekken waar het gevaarlijk is om te zwemmen.

2 uur geleden
Israël: troepen pas weg na ontwapening Hezbollah

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël trekt zijn troepen pas terug uit Libanon als Hezbollah volledig is ontwapend. Dat heeft de Israëlische defensieminister Israel Katz verklaard, berichten verschillende media.

2 uur geleden
Meer dan 10.000 bij eerste Pride Boedapest sinds aftreden Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.

3 uur geleden