Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS onderzoeken handel met voorkennis bij First Republic Bank

VS onderzoeken handel met voorkennis bij First Republic Bank

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt of werknemers van de deze maand omgevallen bank First Republic zich schuldig hebben gemaakt aan handel met voorkennis. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De bank stond al weken onder druk voordat de Amerikaanse toezichthouders First Republic uiteindelijk begin mei overnamen.

Omdat er al weken druk lag op First Republic en de aandelenkoers van de bank daalde, bood dat veel ruimte voor de illegale manier van aandelenhandel. Maar het onderzoek is nog in de beginfase, volgens de ingewijden, en er hoeven ook geen daadwerkelijke aanklachten op te volgen.

Toch stijgt de druk op de oud-bestuurders van First Republic door het onderzoek. Daarbij zou ook worden gekeken naar de financiƫle verklaringen die de bank de afgelopen maanden uitgaf.

Vierde omgevallen Amerikaanse bank

First Republic was de vierde Amerikaanse bank die dit jaar omviel, na Silvergate Bank, Signature Bank en Silicon Valley Bank. Bij die banken ging de neergang vlot doordat klanten in korte tijd veel tegoeden weghaalden. Bij First Republic, dat veel rijke klanten had, gebeurde dat over een veel langere periode. Daarbij werd op de aandelenbeurs veel gespeculeerd of de bank het zou redden.

De Amerikaanse justitie begon eerder al onderzoeken naar Silicon Valley Bank, waar bestuurders de handelsregels zouden hebben overtreden toen ze eigen aandelen van de bank verkochten, en Silvergate. Bij die laatste wordt gekeken naar de banden die de bank had met de ingestorte cryptobeurs FTX.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Damrak op laatste handelsdag november

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
600 FNV'ers tekenen petitie tegen hervormingen Asscher en Heerts

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.

1 uur geleden
Frans lagerhuis stemt voor nationalisatie ArcelorMittal-delen

PARIJS (ANP/AFP) - Het lagerhuis in Frankrijk heeft ingestemd met het voorstel om activiteiten van staalconcern ArcelorMittal in het land te nationaliseren. De grootste staalfabrikant van Frankrijk voelt de crisis in de Europese metaalsector hard en heeft kostenbesparingen en reorganisaties aangekondigd.

1 uur geleden
Kleine daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in oktober licht gedaald, na een stijging in september. Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september stegen de prijzen met 0,6 procent.

3 uur geleden
Aantal ontvangers bijstandsuitkering opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een algemene bijstandsuitkering is in het derde kwartaal opnieuw gestegen. Vooral de groep jongeren in de bijstand groeide, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 uur geleden
Nexperia roept Chinese tak openlijk op toelevering te herstellen

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.

12 uur geleden
Verenigd Koninkrijk stelt sancties tegen Lukoil uit tot februari

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.

12 uur geleden