Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS onderzoeken handel met voorkennis bij First Republic Bank

VS onderzoeken handel met voorkennis bij First Republic Bank

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt of werknemers van de deze maand omgevallen bank First Republic zich schuldig hebben gemaakt aan handel met voorkennis. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De bank stond al weken onder druk voordat de Amerikaanse toezichthouders First Republic uiteindelijk begin mei overnamen.

Omdat er al weken druk lag op First Republic en de aandelenkoers van de bank daalde, bood dat veel ruimte voor de illegale manier van aandelenhandel. Maar het onderzoek is nog in de beginfase, volgens de ingewijden, en er hoeven ook geen daadwerkelijke aanklachten op te volgen.

Toch stijgt de druk op de oud-bestuurders van First Republic door het onderzoek. Daarbij zou ook worden gekeken naar de financiële verklaringen die de bank de afgelopen maanden uitgaf.

Vierde omgevallen Amerikaanse bank

First Republic was de vierde Amerikaanse bank die dit jaar omviel, na Silvergate Bank, Signature Bank en Silicon Valley Bank. Bij die banken ging de neergang vlot doordat klanten in korte tijd veel tegoeden weghaalden. Bij First Republic, dat veel rijke klanten had, gebeurde dat over een veel langere periode. Daarbij werd op de aandelenbeurs veel gespeculeerd of de bank het zou redden.

De Amerikaanse justitie begon eerder al onderzoeken naar Silicon Valley Bank, waar bestuurders de handelsregels zouden hebben overtreden toen ze eigen aandelen van de bank verkochten, en Silvergate. Bij die laatste wordt gekeken naar de banden die de bank had met de ingestorte cryptobeurs FTX.

Meer uit Financieel

FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

7 minuten geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

3 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

4 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

5 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

7 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

10 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden