VS: Noord-Korea zal prijs betalen bij wapenlevering aan Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten waarschuwen Noord-Korea voor consequenties als het wapens aan Rusland gaat leveren voor de oorlog in Oekraïne. "Hiervoor zullen zij in de internationale gemeenschap een prijs betalen", aldus nationaal veiligheidsadviseur Jake Sullivan.
Noord-Korea en Rusland voeren volgens de VS onderhandelingen over onder meer munitie en andere benodigdheden voor de strijd in Oekraïne. Ze zouden daarbij "vooruitgang boeken", zei een woordvoerder van het Witte Huis vorige week. Noord-Korea is door de VS opgeroepen de onderhandelingen te stoppen.
De Amerikanen denken dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un deze maand naar Rusland reist om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Dit overleg zal volgens de VS gaan over onder meer wapens voor het Russische leger in Oekraïne. Het Kremlin zegt de ontmoeting niet te kunnen bevestigen. "We hebben hier niks over te zeggen", aldus een zegsman dinsdag.
Kim reist zelden naar het buitenland en heeft Noord-Korea al ruim vier jaar niet verlaten. Zijn reizen naar het buitenland gaan doorgaans gepaard met veel geheimzinnigheid en zware beveiliging. De verwachting is dat de Noord-Koreaanse dictator voor zijn ontmoeting met Poetin per gepantserde trein naar Vladivostok zal reizen, een Russische stad niet ver van Noord-Korea.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.
13 minuten geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.
48 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
5 uur geleden