VS: Noord-Korea zal prijs betalen bij wapenlevering aan Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten waarschuwen Noord-Korea voor consequenties als het wapens aan Rusland gaat leveren voor de oorlog in Oekraïne. "Hiervoor zullen zij in de internationale gemeenschap een prijs betalen", aldus nationaal veiligheidsadviseur Jake Sullivan.
Noord-Korea en Rusland voeren volgens de VS onderhandelingen over onder meer munitie en andere benodigdheden voor de strijd in Oekraïne. Ze zouden daarbij "vooruitgang boeken", zei een woordvoerder van het Witte Huis vorige week. Noord-Korea is door de VS opgeroepen de onderhandelingen te stoppen.
De Amerikanen denken dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un deze maand naar Rusland reist om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Dit overleg zal volgens de VS gaan over onder meer wapens voor het Russische leger in Oekraïne. Het Kremlin zegt de ontmoeting niet te kunnen bevestigen. "We hebben hier niks over te zeggen", aldus een zegsman dinsdag.
Kim reist zelden naar het buitenland en heeft Noord-Korea al ruim vier jaar niet verlaten. Zijn reizen naar het buitenland gaan doorgaans gepaard met veel geheimzinnigheid en zware beveiliging. De verwachting is dat de Noord-Koreaanse dictator voor zijn ontmoeting met Poetin per gepantserde trein naar Vladivostok zal reizen, een Russische stad niet ver van Noord-Korea.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
8 uur geleden