VS: Noord-Korea zal prijs betalen bij wapenlevering aan Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten waarschuwen Noord-Korea voor consequenties als het wapens aan Rusland gaat leveren voor de oorlog in Oekraïne. "Hiervoor zullen zij in de internationale gemeenschap een prijs betalen", aldus nationaal veiligheidsadviseur Jake Sullivan.
Noord-Korea en Rusland voeren volgens de VS onderhandelingen over onder meer munitie en andere benodigdheden voor de strijd in Oekraïne. Ze zouden daarbij "vooruitgang boeken", zei een woordvoerder van het Witte Huis vorige week. Noord-Korea is door de VS opgeroepen de onderhandelingen te stoppen.
De Amerikanen denken dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un deze maand naar Rusland reist om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Dit overleg zal volgens de VS gaan over onder meer wapens voor het Russische leger in Oekraïne. Het Kremlin zegt de ontmoeting niet te kunnen bevestigen. "We hebben hier niks over te zeggen", aldus een zegsman dinsdag.
Kim reist zelden naar het buitenland en heeft Noord-Korea al ruim vier jaar niet verlaten. Zijn reizen naar het buitenland gaan doorgaans gepaard met veel geheimzinnigheid en zware beveiliging. De verwachting is dat de Noord-Koreaanse dictator voor zijn ontmoeting met Poetin per gepantserde trein naar Vladivostok zal reizen, een Russische stad niet ver van Noord-Korea.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
5 uur geleden