Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Noord-Korea zal prijs betalen bij wapenlevering aan Rusland

VS: Noord-Korea zal prijs betalen bij wapenlevering aan Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten waarschuwen Noord-Korea voor consequenties als het wapens aan Rusland gaat leveren voor de oorlog in Oekraïne. "Hiervoor zullen zij in de internationale gemeenschap een prijs betalen", aldus nationaal veiligheidsadviseur Jake Sullivan.

Noord-Korea en Rusland voeren volgens de VS onderhandelingen over onder meer munitie en andere benodigdheden voor de strijd in Oekraïne. Ze zouden daarbij "vooruitgang boeken", zei een woordvoerder van het Witte Huis vorige week. Noord-Korea is door de VS opgeroepen de onderhandelingen te stoppen.

De Amerikanen denken dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un deze maand naar Rusland reist om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Dit overleg zal volgens de VS gaan over onder meer wapens voor het Russische leger in Oekraïne. Het Kremlin zegt de ontmoeting niet te kunnen bevestigen. "We hebben hier niks over te zeggen", aldus een zegsman dinsdag.

Kim reist zelden naar het buitenland en heeft Noord-Korea al ruim vier jaar niet verlaten. Zijn reizen naar het buitenland gaan doorgaans gepaard met veel geheimzinnigheid en zware beveiliging. De verwachting is dat de Noord-Koreaanse dictator voor zijn ontmoeting met Poetin per gepantserde trein naar Vladivostok zal reizen, een Russische stad niet ver van Noord-Korea.

Meer uit Buitenland

Iran twijfelt over intenties VS bij onderhandelingen

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.

49 minuten geleden
Coalitie Japanse premier Takaichi verstevigt mandaat in Lagerhuis

TOKYO (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op een flinke winst in de tussentijdse verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens exitpolls van de Japanse publieke omroep NHK haalt de coalitie 302 tot 366 zetels, bijna twee derde van de 465 te verdelen zetels.

50 minuten geleden
Meloni noemt demonstranten bij Winterspelen 'vijanden van Italië'

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.

1 uur geleden
FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

5 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

6 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

8 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

9 uur geleden