Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS nemen voor 3,6 miljard dollar aan gestolen bitcoins in beslag

VS nemen voor 3,6 miljard dollar aan gestolen bitcoins in beslag

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft voor ruim 3,6 miljard dollar, omgerekend 3,1 miljard euro, aan gestolen bitcoins in beslag genomen. De digitale munten werden in 2016 gestolen bij een hack van het handelsplatform voor cryptomunten Bitfinex. Twee mensen zijn gearresteerd op verdenking van samenzwering bij het witwassen van de gestolen bitcoins.

De twee, Ilya Lichtenstein en zijn vrouw Heather Morgan, werden dinsdag opgepakt en moeten later op de dag voor een federale rechtbank in New York verschijnen. Bij de hack werden 119.754 bitcoins buitgemaakt, die nu een waarde van 4,5 miljard dollar vertegenwoordigen. Justitie heeft daarvan meer dan 94.000 cryptomunten veilig weten te stellen.

"De arrestaties van vandaag en de grootste financiële inbeslagname door het ministerie ooit laten zien dat cryptomunten geen veilige haven bieden voor criminelen", aldus de autoriteiten. "In een zinloze poging om digitaal anoniem te blijven hebben de verdachten gestolen fondsen witgewassen via een labyrint van cryptotransacties."

Lichtenstein en Morgan kunnen gevangenisstraffen tot wel twintig jaar krijgen voor de witwaspraktijken. Ook hangen hen lange celstraffen boven het hoofd vanwege samenzwering om de Amerikaanse overheid op te lichten, aldus het ministerie.

Meer uit Financieel

Lukoil krijgt van VS langer de tijd om koper te vinden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.

4 uur geleden
Winsten op Wall Street na derde renteverlaging door Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.

4 uur geleden
Europese Commissie doet inval bij hoofdkantoor Temu

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.

4 uur geleden
Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

6 uur geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

6 uur geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

7 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

8 uur geleden