VS nemen voor 3,6 miljard dollar aan gestolen bitcoins in beslag
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft voor ruim 3,6 miljard dollar, omgerekend 3,1 miljard euro, aan gestolen bitcoins in beslag genomen. De digitale munten werden in 2016 gestolen bij een hack van het handelsplatform voor cryptomunten Bitfinex. Twee mensen zijn gearresteerd op verdenking van samenzwering bij het witwassen van de gestolen bitcoins.
De twee, Ilya Lichtenstein en zijn vrouw Heather Morgan, werden dinsdag opgepakt en moeten later op de dag voor een federale rechtbank in New York verschijnen. Bij de hack werden 119.754 bitcoins buitgemaakt, die nu een waarde van 4,5 miljard dollar vertegenwoordigen. Justitie heeft daarvan meer dan 94.000 cryptomunten veilig weten te stellen.
"De arrestaties van vandaag en de grootste financiële inbeslagname door het ministerie ooit laten zien dat cryptomunten geen veilige haven bieden voor criminelen", aldus de autoriteiten. "In een zinloze poging om digitaal anoniem te blijven hebben de verdachten gestolen fondsen witgewassen via een labyrint van cryptotransacties."
Lichtenstein en Morgan kunnen gevangenisstraffen tot wel twintig jaar krijgen voor de witwaspraktijken. Ook hangen hen lange celstraffen boven het hoofd vanwege samenzwering om de Amerikaanse overheid op te lichten, aldus het ministerie.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en regio zijn de risico's te groot geworden.
23 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiën Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.
1 uur geleden