Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS nemen vliegtuig Venezolaanse president Maduro in beslag

VS nemen vliegtuig Venezolaanse president Maduro in beslag

SANTO DOMINGO (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben maandag een vliegtuig dat toebehoort aan de Venezolaanse president Nicolás Maduro in beslag genomen in de Dominicaanse Republiek. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender CNN op basis van twee Amerikaanse functionarissen. De VS hebben het vliegtuig naar Florida overgevlogen.

De aanschaf van het vliegtuig zou volgens de VS in strijd zijn geweest met door de VS opgelegde sancties. Ook zouden er andere strafrechtelijke kwesties hebben meegespeeld in het besluit van de Amerikanen.

"Dit stuurt een boodschap helemaal naar de top", zei een van de Amerikaanse functionarissen tegen CNN. "Het in beslag nemen van het vliegtuig van een buitenlands staatshoofd is ongehoord in strafzaken. We zenden hier een duidelijke boodschap uit dat niemand boven de wet staat, dat niemand buiten het bereik van Amerikaanse sancties staat."

Presidentiële vliegtuig

Functionarissen melden dat het gaat om het presidentiële vliegtuig van Maduro. Het toestel zou zijn aangeschaft voor rond de 13 miljoen Amerikaanse dollar (omgerekend bijna 12 miljoen euro). Bij de inbeslagname waren volgens CNN meerdere federale Amerikaanse instanties betrokken, waaronder het ministerie van Binnenlandse Veiligheid en het ministerie van Justitie. De VS werkten bovendien samen met de Dominicaanse Republiek, dat Venezuela van de inbeslagname op de hoogte heeft gesteld. Venezuela kan nog bezwaar aantekenen tegen de inbeslagname.

De VS en Venezuela onderhouden al langer een moeilijke relatie. De Amerikanen voeren regelmatig onderzoek uit naar vermeende corruptie door Venezuela. Recentelijk oefenden de VS nog druk uit op het Zuid-Amerikaanse land om data vrij te geven na de omstreden presidentsverkiezingen. De kiesraad riep de zittende president Maduro tot winnaar uit, maar de oppositie betwist dat. Ook de Europese Unie, de VS en meerdere Latijns-Amerikaanse landen erkennen de officiële uitslag niet.

Meer uit Buitenland

Mexico neemt maatregelen tegen WK-drukte na verstikkingsdoden

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.

1 uur geleden
Dodental aardbeving Venezuela opgelopen tot bijna 3000

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.

2 uur geleden
Zelensky claimt controle over Zwarte Zee

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".

6 uur geleden
Zelensky feliciteert VS met 250 jaar onafhankelijkheid

KYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.

7 uur geleden
AfD herkiest leiders op partijcongres in Erfurt

ERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.

9 uur geleden
Brandbestrijding aan Costa Brava vordert maar gevaar blijft

CALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.

11 uur geleden
Jihadisten voeren nieuwe aanvallen uit in Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.

12 uur geleden