VS na deadline: Israël heeft onze wetten niet overtreden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Verenigde Staten vinden dat Israël vooruitgang heeft geboekt bij de humanitaire hulp aan de Gazastrook. Hoewel de situatie in het kustgebied slecht blijft, zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat "we niet de inschatting hebben gemaakt dat ze Amerikaanse wetgeving overtreden".
Amerikaanse ministers stuurden vorige maand een brief aan Israël waarin ze bezorgdheid uitspraken over de humanitaire situatie in de Gazastrook. Israël kreeg tot 13 november de tijd om te zorgen dat het zich houdt aan Amerikaanse wetgeving over humanitaire hulp. De Israëlische regering werd erop gewezen dat in de Amerikaanse wet staat dat landen die wapens ontvangen niet zomaar hulpverlening mogen hinderen die wordt verleend of gesteund door de VS.
De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie erkende dinsdag dat de humanitaire situatie in Gaza nog steeds onbevredigend is. "Maar in de context van de brief gaat het niet over de vraag of we iets bevredigend vinden, maar wat voor stappen we zien", vervolgde hij. "En de stappen die we zien, zijn stappen in de juiste richting." De zegsman benadrukte wel dat de VS structurele vooruitgang willen zien over een langere periode.
Humanitaire organisaties, waaronder Oxfam, betwisten dat Israël heeft voldaan aan de Amerikaanse eisen. Israël krijgt juist het verwijt verantwoordelijk te zijn voor een verslechtering van de humanitaire situatie.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
6 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
8 uur geleden