Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS na deadline: Israël heeft onze wetten niet overtreden

VS na deadline: Israël heeft onze wetten niet overtreden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Verenigde Staten vinden dat Israël vooruitgang heeft geboekt bij de humanitaire hulp aan de Gazastrook. Hoewel de situatie in het kustgebied slecht blijft, zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat "we niet de inschatting hebben gemaakt dat ze Amerikaanse wetgeving overtreden".

Amerikaanse ministers stuurden vorige maand een brief aan Israël waarin ze bezorgdheid uitspraken over de humanitaire situatie in de Gazastrook. Israël kreeg tot 13 november de tijd om te zorgen dat het zich houdt aan Amerikaanse wetgeving over humanitaire hulp. De Israëlische regering werd erop gewezen dat in de Amerikaanse wet staat dat landen die wapens ontvangen niet zomaar hulpverlening mogen hinderen die wordt verleend of gesteund door de VS.

De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie erkende dinsdag dat de humanitaire situatie in Gaza nog steeds onbevredigend is. "Maar in de context van de brief gaat het niet over de vraag of we iets bevredigend vinden, maar wat voor stappen we zien", vervolgde hij. "En de stappen die we zien, zijn stappen in de juiste richting." De zegsman benadrukte wel dat de VS structurele vooruitgang willen zien over een langere periode.

Humanitaire organisaties, waaronder Oxfam, betwisten dat Israël heeft voldaan aan de Amerikaanse eisen. Israël krijgt juist het verwijt verantwoordelijk te zijn voor een verslechtering van de humanitaire situatie.

Meer uit Buitenland

Franse president en Spaanse premier laken escalatie Iran

PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.

14 minuten geleden
Nieuwszender: paniek in Qatar na aanvallen

DOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.

15 minuten geleden
Bemiddelaar Oman tegen de VS: dit is niet jullie oorlog

MUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."

23 minuten geleden
Kopstuk Revolutionaire Garde mogelijk gedood bij aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.

44 minuten geleden
Satellietbeelden tonen verwoesting bij woning ayatollah

TEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.

58 minuten geleden
Tientallen schoolkinderen gedood bij raketinslag zuiden Iran

MINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn veertig kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.

59 minuten geleden
Iraanse oud-kroonprins noemt aanvallen 'humanitaire interventie'

WASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.

1 uur geleden