VS na deadline: Israël heeft onze wetten niet overtreden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Verenigde Staten vinden dat Israël vooruitgang heeft geboekt bij de humanitaire hulp aan de Gazastrook. Hoewel de situatie in het kustgebied slecht blijft, zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat "we niet de inschatting hebben gemaakt dat ze Amerikaanse wetgeving overtreden".
Amerikaanse ministers stuurden vorige maand een brief aan Israël waarin ze bezorgdheid uitspraken over de humanitaire situatie in de Gazastrook. Israël kreeg tot 13 november de tijd om te zorgen dat het zich houdt aan Amerikaanse wetgeving over humanitaire hulp. De Israëlische regering werd erop gewezen dat in de Amerikaanse wet staat dat landen die wapens ontvangen niet zomaar hulpverlening mogen hinderen die wordt verleend of gesteund door de VS.
De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie erkende dinsdag dat de humanitaire situatie in Gaza nog steeds onbevredigend is. "Maar in de context van de brief gaat het niet over de vraag of we iets bevredigend vinden, maar wat voor stappen we zien", vervolgde hij. "En de stappen die we zien, zijn stappen in de juiste richting." De zegsman benadrukte wel dat de VS structurele vooruitgang willen zien over een langere periode.
Humanitaire organisaties, waaronder Oxfam, betwisten dat Israël heeft voldaan aan de Amerikaanse eisen. Israël krijgt juist het verwijt verantwoordelijk te zijn voor een verslechtering van de humanitaire situatie.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op Bondi Beach in het Australische Sydney is een "gruwelijke aanslag op Joden". Dat heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd.
8 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de publieke omroep ABC, die zich baseert op de politie. Volgens de ordedienst gaat het om negen burgers en een van de vermeende daders. Ook zouden er vooralsnog twaalf gewonden zijn, onder wie meerdere agenten. Een tweede schutter raakte ook gewond. Er zijn twee arrestaties verricht.
18 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney zijn meerdere doden gevallen, meldt de politie ter plaatse volgens publieke omroep ABC. Er zou geen acute dreiging meer zijn, nadat twee mensen werden gearresteerd.
48 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de schietpartij bij Bondi Beach "schokkend en verontrustend", meldt onder meer de publieke omroep in dat land. Volgens de premier zijn hulpdiensten "bezig met het redden van levens". Hij zegt verder "in gedachten bij alle betrokkenen" te zijn.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft twee mensen gearresteerd bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de politie op X. Bij dat bekende strand vond een schietpartij plaats, waarbij volgens media tientallen schoten werden gelost. Op het strand zou een chanoekaviering hebben plaatsgevonden. Hoewel diverse media spreken van meerdere slachtoffers, hebben de autoriteiten nog niets gemeld over mogelijke gewonden of doden.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Nabij Bondi Beach in Sydney zouden tientallen schoten zijn gelost, melden verschillende media, waaronder de Sydney Morning Herald. De politie roept op X aanwezigen op te schuilen en weg te blijven uit het gebied. Agenten zijn aanwezig en meer zijn er onderweg naar het "lopende incident", aldus de dienst.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft een avondklok afgekondigd in de zuidoostelijke provincie Trat vanwege de aanhoudende beschietingen over en weer met Cambodja. De provincie strekt zich uit langs de Golf van Thailand en beslaat enkele tientallen kilometers smal landsdeel langs de grens met Cambodja. De avondklok geldt voor districten grenzend aan de Cambodjaanse stad Koh Kong. Voor de provincie Sa Kaew, die eveneens grenst aan Cambodja en waar herhaaldelijk wederzijdse beschietingen plaatsvonden, gold al een avondklok. Die blijft van kracht.
3 uur geleden