VS na deadline: Israël heeft onze wetten niet overtreden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Verenigde Staten vinden dat Israël vooruitgang heeft geboekt bij de humanitaire hulp aan de Gazastrook. Hoewel de situatie in het kustgebied slecht blijft, zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat "we niet de inschatting hebben gemaakt dat ze Amerikaanse wetgeving overtreden".
Amerikaanse ministers stuurden vorige maand een brief aan Israël waarin ze bezorgdheid uitspraken over de humanitaire situatie in de Gazastrook. Israël kreeg tot 13 november de tijd om te zorgen dat het zich houdt aan Amerikaanse wetgeving over humanitaire hulp. De Israëlische regering werd erop gewezen dat in de Amerikaanse wet staat dat landen die wapens ontvangen niet zomaar hulpverlening mogen hinderen die wordt verleend of gesteund door de VS.
De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie erkende dinsdag dat de humanitaire situatie in Gaza nog steeds onbevredigend is. "Maar in de context van de brief gaat het niet over de vraag of we iets bevredigend vinden, maar wat voor stappen we zien", vervolgde hij. "En de stappen die we zien, zijn stappen in de juiste richting." De zegsman benadrukte wel dat de VS structurele vooruitgang willen zien over een langere periode.
Humanitaire organisaties, waaronder Oxfam, betwisten dat Israël heeft voldaan aan de Amerikaanse eisen. Israël krijgt juist het verwijt verantwoordelijk te zijn voor een verslechtering van de humanitaire situatie.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.
4 uur geleden