
VS na bezoek Poetin: China kan niet van twee walletjes eten
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - China kan niet van twee walletjes eten. Die boodschap hadden de Verenigde Staten voor Beijing waar de Russische president Vladimir Poetin op bezoek was.
Een woordvoeder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat China geen betere relatie met Europa en andere landen kan opbouwen als het "tegelijkertijd de grootste bedreiging in lange tijd voor de Europese veiligheid blijft voeden". Hij doelt daarmee op de oorlog in Oekraïne. Volgens de VS levert China weliswaar niet direct wapens aan Rusland, maar steunt het wel de Russische wapenindustrie.
In een gezamenlijk verklaring richten Rusland en China zich specifiek tot de VS. Ze beschuldigen de Amerikanen ervan nog altijd in termen van de Koude Oorlog te denken en de veiligheid van kleine groepen boven dat van regionale veiligheid en stabiliteit te stellen. Dat zorgt voor een veiligheidsrisico voor alle landen in de regio, aldus China en Rusland. "De VS moeten hiermee stoppen."
Een woordvoerder van het Witte Huis laat weten in de verklaring van China en Rusland niets nieuws te lezen. "Wij vinden het onaanvaardbaar dat Chinese bedrijven Poetin helpen deze oorlog tegen Oekraïne te voeren."
Meer uit Buitenland
AYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voelt zich "in de steek gelaten" door zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meende de oorlog in Oekraïne snel te kunnen oplossen dankzij "zijn verstandhouding" met Poetin, maar dat viel tegen.
3 minuten geledenJERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense militairen en technici gaan Poolse collega's opleiden om Russische drones onschadelijk te maken. Poolse en Oekraïense bedrijven en kennisinstellingen gaan ook samenwerken om de nieuwe oorlogvoering te beheersen, zeggen de defensieministers van beide buurlanden.
2 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
3 uur geleden