Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS loven hoge beloning uit voor info over commandant Hezbollah

VS loven hoge beloning uit voor info over commandant Hezbollah

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een beloning uitgeloofd van 10 miljoen dollar voor informatie over Muhammad Kawtharani, een hoge militaire commandant van de islamistische groepering Hezbollah in Irak. Kawtharani wordt ervan beschuldigd een sleutelrol te hebben gespeeld bij de coördinatie van pro-Iraanse groepen in Irak.

Kawtharani heeft volgens de Amerikanen een deel van de politieke coördinatie overgenomen van de Iraanse generaal Qassem Soleimani, zo stelde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Soleimani werd begin januari gedood tijdens een Amerikaanse aanval op hem in Bagdad.

Volgens de VS heeft Kawtharani een belangrijk aandeel in "het faciliteren van de acties van groepen die buiten de controle van de regering van Irak opereren en die protesten gewelddadig hebben onderdrukt" en "aanvallen op buitenlandse diplomatieke missies".

Kawtharani staat al sinds 2013 op de zwarte lijst voor terrorisme.

Meer uit Buitenland

Trump belt met Netanyahu over naderende deal met Iran

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over de vermeende naderende deal met Iran. Het kantoor van Netanyahu meldt op X dat de premier zijn waardering heeft uitgesproken voor Trumps inzet om tot een akkoord te komen.

7 minuten geleden
Trump denkt dat deal met Iran dit weekend kan worden getekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de deal met Iran komend weekend kan worden getekend. Hij spreekt van een "geweldige overeenkomst", al heeft Iran nog niet bevestigd dat er inderdaad een akkoord is. Desalniettemin zegt Trump te hebben begrepen dat de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei met de overeenkomst heeft ingestemd.

36 minuten geleden
Iraanse staatsmedia melden nog geen akkoord met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse staatspersbureau Fars meldt op basis van ingewijden dat Iran nog niet heeft ingestemd met een deal met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde op een akkoord dat in Iran "op het hoogste niveau" zou zijn goedgekeurd, maar dat is volgens Fars te voorbarig.

37 minuten geleden
Confrontaties tussen politie en demonstranten buiten WK-stadion

MEXICO-STAD (ANP) - Buiten het Mexico City Stadium waar de openingswedstrijd van het WK voetbal tussen Mexico en Zuid-Afrika wordt gespeeld, is de politie slaags geraakt met demonstranten. Op beelden op sociale media is te zien dat mensen voorwerpen naar de politie gooien en dat mensen worden opgepakt.

52 minuten geleden
Aantal ebolabesmettingen loopt op tot bijna 700, ruim 130 doden

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is toegenomen tot 676. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het aantal vastgestelde doden ligt sinds woensdag op 136. Een dag eerder ging het nog om een veertigtal besmettingen minder, zo meldde het Afrikaanse Centrum voor Infectieziekteverspreiding en -preventie (CDC).

2 uur geleden
Trump staakt aanvallen op Iran en zinspeelt op akkoord

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt de aangekondigde aanvallen op Iran te staken vanwege vooruitgang in de gesprekken met Iran. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat met "de discussies en laatste punten" is ingestemd door alle betrokken partijen.

3 uur geleden
Eurocommissaris Brunner: belangrijk om met Taliban te praten

BRUSSEL (ANP) - Het is belangrijk voor de EU om met de Taliban-machthebbers uit Afghanistan te praten. Dat vindt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie). "Al was het maar om de situatie voor Europeanen te verbeteren, maar ook voor asielzoekers", aldus Brunner donderdag in een interview. In Brussel is veel ophef over een gepland bezoek van leden van de Taliban aan de Europese Commissie. Europarlementariërs hebben België verzocht geen visa te verstrekken en ook ngo's ageren daartegen.

3 uur geleden