Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS loven hoge beloning uit voor info over commandant Hezbollah

VS loven hoge beloning uit voor info over commandant Hezbollah

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een beloning uitgeloofd van 10 miljoen dollar voor informatie over Muhammad Kawtharani, een hoge militaire commandant van de islamistische groepering Hezbollah in Irak. Kawtharani wordt ervan beschuldigd een sleutelrol te hebben gespeeld bij de coördinatie van pro-Iraanse groepen in Irak.

Kawtharani heeft volgens de Amerikanen een deel van de politieke coördinatie overgenomen van de Iraanse generaal Qassem Soleimani, zo stelde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Soleimani werd begin januari gedood tijdens een Amerikaanse aanval op hem in Bagdad.

Volgens de VS heeft Kawtharani een belangrijk aandeel in "het faciliteren van de acties van groepen die buiten de controle van de regering van Irak opereren en die protesten gewelddadig hebben onderdrukt" en "aanvallen op buitenlandse diplomatieke missies".

Kawtharani staat al sinds 2013 op de zwarte lijst voor terrorisme.

Meer uit Buitenland

Paus Franciscus verschijnt op balkon voor jaarlijkse paaszegen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Franciscus is zondag op het balkon verschenen voor de jaarlijkse paaszegen urbi et orbi op het Sint-Pietersplein. Hij begroette het publiek, maar las de zegen vervolgens niet zelf voor. Deze werd wel uit zijn naam voorgelezen.

3 uur geleden
Amerikaanse vicepresident Vance heeft paus ontmoet op paaszondag

ROME (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft op paaszondag de paus ontmoet, meldt het Vaticaan. Zaterdag had hij al een ontmoeting met de tweede man binnen de kerk, kardinaal Pietro Parolin.

3 uur geleden
Rusland beschuldigt Oekraïne van schending paasbestand

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Defensie zegt dat Oekraïne het paasbestand dat president Vladimir Poetin heeft afgekondigd meer dan duizend keer heeft geschonden, melden Russische staatsmedia. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat juist Rusland zijn eigen staakt-het-vuren schendt.

3 uur geleden
Jarige NASA-astronaut (70) en twee Russen veilig terug uit ISS

ZHEZKAZGAN (ANP/AFP) - Twee Russen en een Amerikaan zijn na 220 dagen in de ruimte veilig op aarde geland, melden het Russische ruimtevaartagentschap Roscosmos en NASA. De Amerikaan Don Pettit is de oudste actieve NASA-astronaut. Zijn terugkeer viel op zijn zeventigste verjaardag.

4 uur geleden
Zelensky: Rusland valt nog aan, van staakt-het-vuren geen sprake

KYIV (ANP) - Ondanks het staakt-het-vuren dat Rusland heeft afgekondigd, gaan de aanvallen op Oekraïne volgens president Volodymyr Zelensky ook zondagochtend door. Hij spreekt in een bericht op X van vijf bestormingen, 59 beschietingen en aanvallen met drones. Van een echt paasbestand, zoals Vladimir Poetin eenzijdig had aangekondigd, is volgens hem geen sprake.

7 uur geleden
Indonesische mensenrechtengroepen vrezen voor autoritaire regering

JAKARTA (ANP) - Mensenrechtengroepen in Indonesië hebben hun bezorgdheid geuit over een terugkeer naar een autoritaire bestuursstijl onder president Prabowo Subianto, die sinds zes maanden aan de macht is.

9 uur geleden
Twee mannen doodgeschoten in Duitse plaats Bad Nauheim

BAD NAUHEIM (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Bad Nauheim, even ten noorden van Frankfurt, zijn twee mannen doodgeschoten, zo maakte de politie zaterdag bekend.

10 uur geleden