VS leggen Syrië zwaarste sancties op tot dusver
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten voeren de druk op het regime van de Syrische president Bashar al-Assad verder op. De Amerikaanse autoriteiten hebben sancties opgelegd aan tientallen bedrijven en personen, onder wie de Syrische leider en zijn echtgenote Asma. Het zou gaan om de zwaarste strafmaatregelen tot dusver.
Minister Mike Pompeo van Buitenlandse Zaken spreekt in een verklaring de verwachting uit dat de komende tijd meer sancties worden opgelegd. "We zullen niet stoppen tot Assad en zijn regime de zinloze, brute oorlog tegen het Syrische volk stoppen."
De Amerikaanse strafmaatregelen zijn een nieuwe klap voor Assad, die na een jarenlange burgeroorlog militair aan de winnende hand lijkt te zijn. Zijn land verkeert echter ook in financieel zwaar weer.
Caesar Act
De VS zeggen dat ze Assad willen dwingen alsnog resolutie 2254 uit te voeren van de VN-Veiligheidsraad. Die riep in 2015 tevergeefs op tot een wapenstilstand en eerlijke verkiezingen in Syrië.
Syrië ging al gebukt onder zware internationale sancties, die waren opgelegd door de VS en de EU. Het nieuwe pakket aan maatregelen, de Caesar Act, gaat verder en treft ook buitenlandse partijen die samenwerken met het regime.
Reisbeperkingen
"Iedereen die zaken doet met het Assad-regime, ongeacht waar in de wereld ze zich bevinden, riskeert te worden blootgesteld aan reisbeperkingen en financiële sancties", waarschuwt Pompeo.
Het is ook de eerste keer dat sancties worden opgelegd aan de vrouw van Assad. De Amerikaanse minister noemt haar "een van de beruchtste oorlogsprofiteurs" van Syrië.
De Caesar Act is vernoemd naar een fotograaf. Die ontvluchtte Syrië in 2014 met tienduizenden foto's van mensenrechtenschendingen in gevangenissen.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.
59 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
9 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
10 uur geleden