VS leggen sancties op aan machtigste man van Georgië
TBILISI (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd aan Bidzina Ivanisjvili, oprichter van regeringspartij Georgische Droom, oud-premier en algemeen beschouwd als de machtigste man van Georgië. Volgens de VS is hij degene die ervoor zorgt dat het land zich steeds pro-Russischer opstelt.
Ivanisjvili is verreweg de rijkste persoon van Georgië. Hij verdiende zijn vermogen na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie met de verkoop van computerapparatuur en werd een machtige oligarch. In 2011 besloot hij de politiek in te gaan en richtte hij Georgische Droom (GD) op. Ivanisjvili won een jaar later de verkiezingen en was ruim een jaar lang premier. Maar volgens waarnemers heeft hij ook daarna altijd de controle over de partij stevig in handen gehouden. Een jaar geleden werd hij benoemd tot erevoorzitter.
GD was aanvankelijk een pro-Europese partij, maar zoekt de laatste jaren juist steeds meer toenadering tot het Kremlin. De afgelopen weken vinden in Georgië grote protesten plaats tegen de pro-Russische koers van de regering en de woede van de demonstranten richt zich daarbij ook nadrukkelijk op Ivanisjvili.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
6 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
56 minuten geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.
2 uur geleden