VS leggen Ruslands rijkste man Vladimir Potanin sancties op
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben nikkelmagnaat Vladimir Potanin sancties opgelegd. De rijkste man van Rusland heeft volgens persbureau Bloomberg een vermogen van meer dan 28,5 miljard euro en is eigenaar van het bedrijf Nornickel. Dat werd door de VS ontzien omdat ze geen chaos op de metalenmarkt willen veroorzaken.
Een ander bedrijf van Potanin, Rosbank, werd wel door sancties getroffen. Ook veertig personen met banden met het Kremlin staan op de nieuwste sanctielijst. Het Verenigd Koninkrijk had Potanin in juli al op de sanctielijst gezet.
Sinds Rusland Oekraïne binnenviel hebben de VS al sancties opgelegd aan tientallen oligarchen, personen en bedrijven. Ook het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie legden al veel sancties op.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders in Nederland hebben dit jaar meer verdiend met hun producten. Het gemiddelde jaarinkomen van boeren en tuinders komt in 2025 uit op 129.000 euro, meldt Wageningen University & Research (WUR) in de jaarlijkse inkomensraming. Dat is 11.000 euro meer dan vorig jaar.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.
3 uur geledenBUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.
6 uur geleden