VS leggen Rusland nieuwe sancties op en vergroten steun Oekraïne
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een nieuwe reeks ingrijpende sancties tegen Rusland bekendgemaakt. De economische maatregelen raken onder meer het bankwezen, de mijnbouw en de wapenindustrie. Tegelijk maken de VS bekend nog eens bijna 1,9 miljard euro aan militaire hulp voor Oekraïne beschikbaar te stellen, net als een miljoenenpakket om de Oekraïense energie-infrastructuur te versterken.
Het jongste sanctiepakket is een van de grootste die de Verenigde Staten hebben uitgevaardigd sinds de inval van Rusland in Oekraïne op 24 februari 2022. Deze reeks richt zich tegen meer dan vijftig Russische topambtenaren, waaronder ministers, gouverneurs en regionale leiders. Ook Europeanen die ervan worden verdacht de Russische inval in Oekraïne te bevoorraden en ondersteunen, moeten met de maatregelen worden aangepakt.
Washington stelt ook nieuwe visumbeperkingen in voor meer dan 1200 leden van het Russische leger, onder wie officieren. De Amerikaanse importtarieven op meer dan honderd soorten metaal, mineralen en chemicaliën uit Rusland worden verhoogd.
De regering van president Joe Biden benadrukt precies een jaar na de Russische inval nogmaals dat de westerse toewijding om Oekraïne te helpen alleen maar is gegroeid. In het nieuwe steunpakket voor Oekraïne zeggen de VS onder andere extra drones en munitie toe. Ook een derde lading apparatuur om het elektriciteitsnet te verstevigen moet Oekraïne begin maart bereiken. Rusland voerde de afgelopen maanden geregeld aanvallen uit die gericht waren op het Oekraïense stroomnetwerk.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
49 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden