VS leggen Rusland nieuwe sancties op en vergroten steun Oekraïne
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een nieuwe reeks ingrijpende sancties tegen Rusland bekendgemaakt. De economische maatregelen raken onder meer het bankwezen, de mijnbouw en de wapenindustrie. Tegelijk maken de VS bekend nog eens bijna 1,9 miljard euro aan militaire hulp voor Oekraïne beschikbaar te stellen, net als een miljoenenpakket om de Oekraïense energie-infrastructuur te versterken.
Het jongste sanctiepakket is een van de grootste die de Verenigde Staten hebben uitgevaardigd sinds de inval van Rusland in Oekraïne op 24 februari 2022. Deze reeks richt zich tegen meer dan vijftig Russische topambtenaren, waaronder ministers, gouverneurs en regionale leiders. Ook Europeanen die ervan worden verdacht de Russische inval in Oekraïne te bevoorraden en ondersteunen, moeten met de maatregelen worden aangepakt.
Washington stelt ook nieuwe visumbeperkingen in voor meer dan 1200 leden van het Russische leger, onder wie officieren. De Amerikaanse importtarieven op meer dan honderd soorten metaal, mineralen en chemicaliën uit Rusland worden verhoogd.
De regering van president Joe Biden benadrukt precies een jaar na de Russische inval nogmaals dat de westerse toewijding om Oekraïne te helpen alleen maar is gegroeid. In het nieuwe steunpakket voor Oekraïne zeggen de VS onder andere extra drones en munitie toe. Ook een derde lading apparatuur om het elektriciteitsnet te verstevigen moet Oekraïne begin maart bereiken. Rusland voerde de afgelopen maanden geregeld aanvallen uit die gericht waren op het Oekraïense stroomnetwerk.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
11 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
13 uur geleden