VS leggen Noord-Korea nieuwe sancties op na rakettesten
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Noord-Korea nieuwe sancties opgelegd in reactie op de drie raketlanceringen van dat land eerder deze week. De VS hadden liever gezien dat Noord-Korea nieuwe sancties zou worden opgelegd in VN-verband, maar Rusland en China spraken daartegen veto's uit.
Zo zullen alle Amerikaanse activa met de Far Eastern Bank en Bank Sputnik, twee Russische instellingen die ervan worden beschuldigd met Noord-Korea te werken, worden bevroren, meldt het ministerie van Financiën. Transacties met deze Russische banken worden strafbaar.
Andere sancties zijn gericht tegen Jong Yong Nam, die naar verluidt vanuit het met Moskou geallieerde Belarus werkt voor het wapenprogramma van Noord-Korea. Een aan staatsluchtvaartmaatschappij Air Koryo gelieerde handelsmaatschappij die al eerder door de VS gesanctioneerd was, krijgt nieuwe sancties.
Woensdag lanceerde Noord-Korea met korte tussenpozen drie ballistische raketten richting de Japanse Zee. Een daarvan was vermoedelijk een intercontinentale ballistische raket (ICBM). Het was de zeventiende ronde van rakettests door Noord-Korea dit jaar. Daarnaast zijn er volgens Zuid-Koreaanse informatie tekenen van een op handen zijnde nieuwe kernproef door Noord-Korea. De laatste Noord-Koreaanse kernproef was in 2017.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
14 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
15 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
15 uur geleden