VS leggen meer sancties op na veroordeling ex-president Bolsonaro
WASHINGTON (ANP/RTR) - De ruzie tussen de Amerikaanse regering en Brazilië over de veroordeling van de Braziliaanse oud-president Bolsonaro wordt steeds groter. De Verenigde Staten hebben nu ook sancties opgelegd aan de vrouw van de Braziliaanse opperrechter die het proces tegen Bolsonaro leidde.
De regering-Trump straft Viviane Barci de Moraes, de vrouw van rechter Alexandre de Moraes, vermeldt de website van het ministerie van Financiën in Washington. Ook een financiële instelling die wordt gecontroleerd door de familie De Moraes, is op de zwarte lijst gekomen. Volgens de Amerikaanse regering zou de instantie kunnen dienen om sancties te omzeilen.
De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, zei dat de VS niet schromen om "indien nodig" ook andere Braziliaanse functionarissen sancties op te leggen. Ook waarschuwde hij partijen die zakendoen met personen op de Amerikaanse lijst. Over de sancties tegen Barci de Moraes en haar man Alexandre zei Bessent dat er "geen Clyde is zonder Bonnie".
Oud-president Bolsonaro werd onlangs veroordeeld tot 27 jaar cel voor een couppoging na de verloren verkiezingen van 2022. Washington legde de opperrechter al in juli sancties op. Volgens de VS heeft hij zijn positie gebruikt om rechtbanken als wapen in te zetten en de vrijheid van meningsuiting te onderdrukken. De Amerikaanse president ziet Bolsonaro, die ook de Trump van de Tropen wordt genoemd, als bondgenoot en noemt diens vervolging een politieke heksenjacht.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
17 minuten geledenPUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
3 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
8 uur geleden