VS leggen Iran sancties op vanwege cyberaanvallen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag sancties opgelegd aan het Iraanse ministerie van Inlichtingen en zijn minister. Volgens de Amerikanen zijn de Iraniërs betrokken geweest bij een cyberaanval die Albanië in juli trof en bij soortgelijke activiteiten tegen de VS en hun bondgenoten.
Albanië verbrak woensdag alle diplomatieke betrekkingen met Iran vanwege het incident en beval dat Iraanse diplomaten en ambassadepersoneel het land binnen 24 uur moesten verlaten.
Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën geeft het Iraanse inlichtingenministerie leiding aan verschillende cybernetwerken die onder meer betrokken zijn bij cyberspionage en gijzelsoftware-aanvallen ter ondersteuning van de regering in Irak. "We zullen de steeds agressievere cyberactiviteiten van Iran niet tolereren", zei onderminister Brian Nelson van Financiën voor Terrorisme en Financiële Inlichtingen in een verklaring.
Iran verwerpt de sancties, noemt ze ineffectief en politiek gemotiveerd. "Net als eerdere illegale sancties van de VS tegen het ministerie van Inlichtingen, zal dit nieuwe label nooit de geringste belemmering kunnen vormen voor de vastberadenheid van de Iraanse veiligheidsdiensten in deze trotse instelling", aldus een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. Eerder zei Iran een Amerikaanse F-35 te hebben neergehaald, maar op beelden lijkt het eerder te gaan om een F-15.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
51 minuten geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
4 uur geleden