'VS leggen beslag op mondkapjes bedoeld voor Berlijn'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben een bestelling van 200.000 mondkapjes voor de Berlijnse politie tegengehouden. Dat zegt het bestuur van de Duitse hoofdstad.
Berlijn had de mondkapjes besteld bij een Amerikaans bedrijf. De mondmaskers worden in China gemaakt en waren al onderweg naar Duitsland. In de Thaise hoofdstad Bangkok legden de VS echter beslag op de beschermende maskers.
Dit is moderne piraterij, vindt Berlijn. "Zo ga je niet met een bevriend land om. Ook in tijden van een wereldwijde crisis zijn wildwestmethodes niet acceptabel", aldus een bestuurder.
De VS zouden eerder al hetzelfde hebben gedaan bij twee partijen mondkapjes die naar Frankrijk zouden gaan.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis is volgens ooggetuigen een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man ten zuidwesten van het centrum, waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
51 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
2 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.
3 uur geleden