VS laken bestraffing van advocaten van Russische activist Navalny
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben kritiek geuit op de veroordeling van drie advocaten van de inmiddels overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny. Volgens Washington is het opnieuw een poging van het Russische regime om mensenrechten en de rechtsstaat te ondermijnen en afwijkende meningen te onderdrukken.
De drie werden veroordeeld tot gevangenisstraffen omdat ze zouden hebben deelgenomen aan een zogenaamde extremistische organisatie. Het Kremlin arresteerde en intimideerde advocaten die gewoon hun werk deden zodat een politieke gevangene zijn recht op juridische vertegenwoordiging kreeg, aldus het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De advocaten worden nu zelf politieke gevangenen, laakt Washington. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, sprak op X al van een "nieuw dieptepunt in de al schrijnende mensenrechtensituatie" in Rusland.
De advocaten Igor Sergoenin, Aleksej Lipster en Vadim Kobzev werden in oktober 2023 opgepakt, toen Navalny nog leefde. Hij liet vanuit een strafkolonie regelmatig van zich horen via zijn verdedigers met berichten op sociale media, en uitte bijvoorbeeld kritiek op de oorlog tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.
41 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
46 minuten geledenMAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.
2 uur geledenRAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.
3 uur geleden