VS kopen nog eens 200 miljoen coronavaccins in
BETHESDA (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben nog eens 200 miljoen doses coronavaccin ingekocht, zo heeft president Joe Biden donderdagavond bekendgemaakt. Daarbij leverde Biden stevige kritiek op het vaccinatiebeleid van zijn voorganger Donald Trump.
De Amerikaanse overheid heeft contracten getekend voor 100 miljoen extra vaccins van de farmaceut Moderna en 100 miljoen extra vaccins van Pfizer. Biden meldde de aankoop na een rondleiding bij de nationale gezondheidsinstituten.
De president vroeg Amerikanen om geduld te hebben. "Voorlopig zullen we niet alles kunnen regelen, maar we gaan het regelen", aldus Biden. Als gevolg van het tekort aan vaccins, hebben veel Amerikanen die al in aanmerking komen voor een inenting moeite om een afspraak te maken voor vaccinatie.
'Voorganger deed werk niet'
Biden zei daarover dat oud-president Trump onvoldoende vaccins had besteld en niet genoeg heeft gedaan om mensen zo ver te krijgen dat zij zich laten inenten. "Terwijl wetenschappers hun werk deden en in een recordtijd vaccins ontwikkelden, deed mijn voorganger - om het bot te zeggen - zijn werk niet", aldus de president.
Volgens Biden was het vaccinatieprogramma "in een veel slechtere staat" dan hij had verwacht. "Het is tijd dat we dit gaan verbeteren", zei hij. De Amerikaanse overheid heeft nu genoeg vaccins ingekocht om alle Amerikanen te vaccineren, zo bezweert Biden.
Vanaf vrijdag worden in de VS ook mensen ingeënt bij apotheken. Dat besluit moet meer vaart brengen in het vaccinatieprogramma. In totaal doen 44.000 Amerikaanse apotheken daaraan mee.
De VS zijn van alle landen het hardst getroffen door de coronapandemie. Het longvirus werd er tot dusver bij bijna 27,4 miljoen personen vastgesteld. Van hen overleden er ruim 475.000.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
14 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
15 uur geleden