VS kopen nog eens 200 miljoen coronavaccins in
BETHESDA (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben nog eens 200 miljoen doses coronavaccin ingekocht, zo heeft president Joe Biden donderdagavond bekendgemaakt. Daarbij leverde Biden stevige kritiek op het vaccinatiebeleid van zijn voorganger Donald Trump.
De Amerikaanse overheid heeft contracten getekend voor 100 miljoen extra vaccins van de farmaceut Moderna en 100 miljoen extra vaccins van Pfizer. Biden meldde de aankoop na een rondleiding bij de nationale gezondheidsinstituten.
De president vroeg Amerikanen om geduld te hebben. "Voorlopig zullen we niet alles kunnen regelen, maar we gaan het regelen", aldus Biden. Als gevolg van het tekort aan vaccins, hebben veel Amerikanen die al in aanmerking komen voor een inenting moeite om een afspraak te maken voor vaccinatie.
'Voorganger deed werk niet'
Biden zei daarover dat oud-president Trump onvoldoende vaccins had besteld en niet genoeg heeft gedaan om mensen zo ver te krijgen dat zij zich laten inenten. "Terwijl wetenschappers hun werk deden en in een recordtijd vaccins ontwikkelden, deed mijn voorganger - om het bot te zeggen - zijn werk niet", aldus de president.
Volgens Biden was het vaccinatieprogramma "in een veel slechtere staat" dan hij had verwacht. "Het is tijd dat we dit gaan verbeteren", zei hij. De Amerikaanse overheid heeft nu genoeg vaccins ingekocht om alle Amerikanen te vaccineren, zo bezweert Biden.
Vanaf vrijdag worden in de VS ook mensen ingeënt bij apotheken. Dat besluit moet meer vaart brengen in het vaccinatieprogramma. In totaal doen 44.000 Amerikaanse apotheken daaraan mee.
De VS zijn van alle landen het hardst getroffen door de coronapandemie. Het longvirus werd er tot dusver bij bijna 27,4 miljoen personen vastgesteld. Van hen overleden er ruim 475.000.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
17 minuten geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
19 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
3 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
7 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
9 uur geleden