Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS kondigen steunpakket van 150 miljoen aan voor Oekraïne

VS kondigen steunpakket van 150 miljoen aan voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een nieuw steunpakket voor Oekraïne aangekondigd. Dat bestaat uit wapentuig met een geschatte waarde van 150 miljoen dollar, omgerekend 142 miljoen euro.

Het Pentagon maakte bekend dat extra munitie wordt geleverd voor luchtafweersystemen. Ook bestaat het pakket uit luchtdoelraketten van het type Stinger, antitankraketten van het type Javelin en munitie voor artilleriesystemen.

De Amerikaanse autoriteiten willen ook nog eens ruim 2 miljoen kogels leveren voor vuurwapens. Daarnaast wordt kleding gestuurd die in koud weer gedragen kan worden, nu de winter voor de deur staat.

Bondgenoten

De VS behoren internationaal tot de belangrijkste bondgenoten van Oekraïne, maar de dure wapenleveranties liggen politiek gevoelig. Vooral binnen de Republikeinse Partij bestaat verdeeldheid over de steun aan het Oost-Europese land.

Een van de Republikeinse critici is de nieuwe voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson. Hij schreef eerder dit jaar op berichtendienst X dat Amerikaanse belastingbetalers moeten weten of Oekraïne transparant is over hoe alle geleverde middelen worden gebruikt.

Meer uit Buitenland

Rusland viert overwinning in WOII met militaire parade in Moskou

MOSKOU (ANP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels begonnen in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.

46 minuten geleden
Oekraïne ontmantelt spionnennetwerk van Hongaarse staat

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense veiligheidsdienst zegt een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd aangestuurd door de Hongaarse staat, een lidstaat van de Europese Unie. De geheim agenten zouden in het zuidwesten van het land informatie hebben verzameld over de Oekraïense defensie.

48 minuten geleden
Slachtoffers seksueel misbruik 'bezorgd' na benoeming paus Leo

ROME (ANP) - SNAP, een organisatie voor slachtoffers van seksueel misbruik in de kerk, heeft "bezorgd" gereageerd op de benoeming van Robert Prevost als paus. Volgens de organisatie heeft Prevost, die nu de naam Leo XIV heeft aangenomen, te slap opgetreden tegen misbruik.

1 uur geleden
Zelensky: bestand van dertig dagen teken van wil tot vrede

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.

5 uur geleden
President Ecuador: hulp van Israël in strijd tegen drugskartels

QUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.

5 uur geleden
Leger VS begint in juni met ontslaan transgender militairen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.

11 uur geleden
Russische versterkingen aan grens Europa baren Schoof zorgen

OSLO (ANP) - Rusland is zorgelijk druk met militaire voorbereidingen aan de Europese oostgrens, zegt premier Dick Schoof. Het land legt infrastructuur aan waarmee het militairen zou kunnen aanvoeren. En de oostelijke NAVO-landen hebben last van allerlei Russische prikacties.

11 uur geleden