VS kondigen groot steunpakket aan voor Oekraïne
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten komen met een nieuw militair steunpakket voor Oekraïne met een waarde van 725 miljoen dollar (690 miljoen euro). Dat bestaat onder meer uit Stinger-luchtdoelraketten, HIMARS-munitie, drones en landmijnen, maakte minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bekend.
De Amerikaanse regering van Joe Biden heeft de afgelopen jaren grootschalige wapensteun gegeven aan Oekraïne. Het Oost-Europese land gaat een onzekere periode tegemoet nu de Democraat Biden over enkele weken plaats moet maken voor de Republikein Donald Trump. Die is een stuk kritischer over de grootschalige steun en heeft eerder beweerd dat hij de oorlog binnen een dag kan beëindigen.
Dat ook landmijnen aan Oekraïne worden geleverd, ligt gevoelig. Veel landen hebben dergelijke explosieven in de ban gedaan vanwege het risico op burgerslachtoffers. De VS zeggen mijnen te leveren met een energiebron die na enige tijd is uitgeput. Dat betekent dat ze in tegenstelling tot oudere landmijnen niet over een lange periode levens van burgers in gevaar brengen.
Meer uit Buitenland
NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
17 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
2 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
2 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
2 uur geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
10 uur geleden