VS kondigen groot steunpakket aan voor Oekraïne
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten komen met een nieuw militair steunpakket voor Oekraïne met een waarde van 725 miljoen dollar (690 miljoen euro). Dat bestaat onder meer uit Stinger-luchtdoelraketten, HIMARS-munitie, drones en landmijnen, maakte minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bekend.
De Amerikaanse regering van Joe Biden heeft de afgelopen jaren grootschalige wapensteun gegeven aan Oekraïne. Het Oost-Europese land gaat een onzekere periode tegemoet nu de Democraat Biden over enkele weken plaats moet maken voor de Republikein Donald Trump. Die is een stuk kritischer over de grootschalige steun en heeft eerder beweerd dat hij de oorlog binnen een dag kan beëindigen.
Dat ook landmijnen aan Oekraïne worden geleverd, ligt gevoelig. Veel landen hebben dergelijke explosieven in de ban gedaan vanwege het risico op burgerslachtoffers. De VS zeggen mijnen te leveren met een energiebron die na enige tijd is uitgeput. Dat betekent dat ze in tegenstelling tot oudere landmijnen niet over een lange periode levens van burgers in gevaar brengen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.
1 uur geledenMEITAR (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De defensieman van de Europese Commissie gaat langs bij Europese raketfabrieken om de productie van het schaarse wapentuig op te voeren. Eurocommissaris Andrius Kubilius hoopt het succes van een eerdere 'munitietoer' te herhalen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de situatie in Groenland "een strategische wake-upcall voor heel Europa" genoemd. Hij sprak bij het Parijsbezoek van de Deense en Groenlandse premiers, Mette Frederiksen en Jens-Frederik Nielsen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De militaire vloot die de VS richting Iran hebben gestuurd, is groter dan die nabij Venezuela lag. Dat schrijft Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens de Amerikaanse president is de "enorme armada" die afstevent op Iran, net als bij Venezuela, "desnoods klaar om, snel en met geweld, zijn missie te vervullen". "Hopelijk komt Iran snel om de tafel om een eerlijke en rechtvaardige deal te sluiten", aldus Trump.
3 uur geleden