Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS kondigen groot steunpakket aan voor Oekraïne

VS kondigen groot steunpakket aan voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten komen met een nieuw militair steunpakket voor Oekraïne met een waarde van 725 miljoen dollar (690 miljoen euro). Dat bestaat onder meer uit Stinger-luchtdoelraketten, HIMARS-munitie, drones en landmijnen, maakte minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bekend.

De Amerikaanse regering van Joe Biden heeft de afgelopen jaren grootschalige wapensteun gegeven aan Oekraïne. Het Oost-Europese land gaat een onzekere periode tegemoet nu de Democraat Biden over enkele weken plaats moet maken voor de Republikein Donald Trump. Die is een stuk kritischer over de grootschalige steun en heeft eerder beweerd dat hij de oorlog binnen een dag kan beëindigen.

Dat ook landmijnen aan Oekraïne worden geleverd, ligt gevoelig. Veel landen hebben dergelijke explosieven in de ban gedaan vanwege het risico op burgerslachtoffers. De VS zeggen mijnen te leveren met een energiebron die na enige tijd is uitgeput. Dat betekent dat ze in tegenstelling tot oudere landmijnen niet over een lange periode levens van burgers in gevaar brengen.

Meer uit Buitenland

Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

38 minuten geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

41 minuten geleden
Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

2 uur geleden
Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

3 uur geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

3 uur geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

4 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

4 uur geleden