VS kondigen groot steunpakket aan voor Oekraïne
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten komen met een nieuw militair steunpakket voor Oekraïne met een waarde van 725 miljoen dollar (690 miljoen euro). Dat bestaat onder meer uit Stinger-luchtdoelraketten, HIMARS-munitie, drones en landmijnen, maakte minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bekend.
De Amerikaanse regering van Joe Biden heeft de afgelopen jaren grootschalige wapensteun gegeven aan Oekraïne. Het Oost-Europese land gaat een onzekere periode tegemoet nu de Democraat Biden over enkele weken plaats moet maken voor de Republikein Donald Trump. Die is een stuk kritischer over de grootschalige steun en heeft eerder beweerd dat hij de oorlog binnen een dag kan beëindigen.
Dat ook landmijnen aan Oekraïne worden geleverd, ligt gevoelig. Veel landen hebben dergelijke explosieven in de ban gedaan vanwege het risico op burgerslachtoffers. De VS zeggen mijnen te leveren met een energiebron die na enige tijd is uitgeput. Dat betekent dat ze in tegenstelling tot oudere landmijnen niet over een lange periode levens van burgers in gevaar brengen.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
7 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
12 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
14 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden