VS komen met steunpakket voor energiesector Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een nieuw steunpakket aangekondigd om de Oekraïense energiesector te ondersteunen en meer humanitaire hulp te bieden. Daar is een bedrag mee gemoeid van 1,5 miljard dollar (circa 1,4 miljard euro), staat in een verklaring van het Witte Huis.
De Oekraïense energie-infrastructuur wordt al maanden zwaar bestookt door de Russische strijdkrachten. Die gebruiken raketten en drones om doelen als energiecentrales uit te schakelen. Dat leidde in Oekraïne herhaaldelijk tot stroomuitval.
Het Witte Huis meldt dat honderden miljoenen beschikbaar worden gesteld om de Oekraïners daarmee te helpen. Het geld is onder meer bedoeld voor reparaties, om te zorgen dat meer stroom kan worden opgewerkt en om infrastructuur beter te beschermen.
De aankondiging komt op de dag dat in Zwitserland een internationale top begint over de oorlog in Oekraïne. Op die tweedaagse bijeenkomst, waar Rusland niet aan meedoet, moet de basis wordt gelegd voor een vredesproces.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
20 minuten geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
1 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.
3 uur geledenASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
8 uur geleden