VS komen met steunpakket voor energiesector Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een nieuw steunpakket aangekondigd om de Oekraïense energiesector te ondersteunen en meer humanitaire hulp te bieden. Daar is een bedrag mee gemoeid van 1,5 miljard dollar (circa 1,4 miljard euro), staat in een verklaring van het Witte Huis.
De Oekraïense energie-infrastructuur wordt al maanden zwaar bestookt door de Russische strijdkrachten. Die gebruiken raketten en drones om doelen als energiecentrales uit te schakelen. Dat leidde in Oekraïne herhaaldelijk tot stroomuitval.
Het Witte Huis meldt dat honderden miljoenen beschikbaar worden gesteld om de Oekraïners daarmee te helpen. Het geld is onder meer bedoeld voor reparaties, om te zorgen dat meer stroom kan worden opgewerkt en om infrastructuur beter te beschermen.
De aankondiging komt op de dag dat in Zwitserland een internationale top begint over de oorlog in Oekraïne. Op die tweedaagse bijeenkomst, waar Rusland niet aan meedoet, moet de basis wordt gelegd voor een vredesproces.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
2 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
3 uur geleden