VS komen met resolutie Veiligheidsraad voor gevechtspauze in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van plan een resolutie voor te leggen aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over de situatie in Gaza, meldt persbureau Reuters dat een conceptversie heeft ingezien. Met de resolutie zouden de VS tot een tijdelijke gevechtspauze "zo snel als praktisch mogelijk" oproepen. Het is niet duidelijk wanneer de resolutie door de Veiligheidsraad zou worden behandeld.
De resolutie van de VS zou ook stellen dat een Israëlische invasie in de Zuid-Gazaanse stad Rafah "onder de huidige omstandigheden zou uitlopen op meer burgerslachtoffers en ontheemding" en dus niet zou mogen plaatsvinden. Volgens de resolutie zou dat "ernstige gevolgen" hebben voor de regionale vrede en veiligheid.
Andere tijdelijke leden van de VN-Veiligheidsraad, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten en Algerije, leggen al langer resoluties voor die oproepen tot een onmiddellijke wapenstilstand. Die werden tot nu toe gevetood door de Verenigde Staten, die als permanent lid van de Veiligheidsraad dat recht hebben.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.
20 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
3 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
3 uur geleden