VS komen met resolutie Veiligheidsraad voor gevechtspauze in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van plan een resolutie voor te leggen aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over de situatie in Gaza, meldt persbureau Reuters dat een conceptversie heeft ingezien. Met de resolutie zouden de VS tot een tijdelijke gevechtspauze "zo snel als praktisch mogelijk" oproepen. Het is niet duidelijk wanneer de resolutie door de Veiligheidsraad zou worden behandeld.
De resolutie van de VS zou ook stellen dat een Israëlische invasie in de Zuid-Gazaanse stad Rafah "onder de huidige omstandigheden zou uitlopen op meer burgerslachtoffers en ontheemding" en dus niet zou mogen plaatsvinden. Volgens de resolutie zou dat "ernstige gevolgen" hebben voor de regionale vrede en veiligheid.
Andere tijdelijke leden van de VN-Veiligheidsraad, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten en Algerije, leggen al langer resoluties voor die oproepen tot een onmiddellijke wapenstilstand. Die werden tot nu toe gevetood door de Verenigde Staten, die als permanent lid van de Veiligheidsraad dat recht hebben.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Groenland en Denemarken hebben NAVO-chef Mark Rutte nog eens gevraagd om een militaire NAVO-missie op te tuigen om het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland te beschermen. De defensieminister van Denemarken en de buitenlandminister van Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, deden dat op bezoek op het NAVO-hoofdkwartier. Wat Rutte antwoordde, laten ze in het midden, melden omroep TV 2 en andere Deense media.
48 seconden geledenROME (ANP) - De vooraanstaande Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse krant La Repubblica. Valentino was naamgever van het gelijknamige modemerk en stond bekend om zijn gebruik van wat bekend kwam te staan als 'Valentino rosso', de hem zo kenmerkende roodtint.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De veiligheid in het Arctische gebied is een gedeeld trans-Atlantisch belang waarover de EU en de VS met elkaar moeten spreken, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Dreigen met importheffingen is niet de juiste aanpak", schrijft ze op X, na een ontmoeting met de Deense minister Troels Lund Poulsen (Defensie) en de Groenlandse minister van Buitenlandse Zaken Vivian Motzfeldt.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Terwijl de spanningen rondom Groenland hoog oplopen, wil Trump zich in een kort interview met de Amerikaanse nieuwszender NBC niet uitspreken over een eventuele militaire bezetting van Groenland. "Geen commentaar", antwoordde de president toen hij hiernaar werd gevraagd.
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël is door de VS uitgenodigd om deel te nemen aan de zogenoemde Vredesraad van president Donald Trump. Dat meldt Reuters op basis van anonieme bronnen.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt dat het internet in het land deze week "geleidelijk" wordt hersteld. Het internet werd elf dagen geleden afgesloten om de grootschalige protesten tegen het regime te bedwingen. Amnesty International noemde dat een "ernstige mensenrechtenschending", die bedoeld was om misdaden van de autoriteiten te verbergen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk wil zijn staatsbegroting voor 2026 doordrukken buiten het parlement om. Dat melden Franse media, waaronder Le Parisien. Officieel is de stap nog niet bekendgemaakt, maar volgens regeringsbronnen van dat medium zou premier Sébastien Lecornu zijn keuze al enkele dagen geleden hebben gemaakt.
1 uur geleden