Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS komen met resolutie Veiligheidsraad voor gevechtspauze in Gaza

VS komen met resolutie Veiligheidsraad voor gevechtspauze in Gaza

NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van plan een resolutie voor te leggen aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over de situatie in Gaza, meldt persbureau Reuters dat een conceptversie heeft ingezien. Met de resolutie zouden de VS tot een tijdelijke gevechtspauze "zo snel als praktisch mogelijk" oproepen. Het is niet duidelijk wanneer de resolutie door de Veiligheidsraad zou worden behandeld.

De resolutie van de VS zou ook stellen dat een Israëlische invasie in de Zuid-Gazaanse stad Rafah "onder de huidige omstandigheden zou uitlopen op meer burgerslachtoffers en ontheemding" en dus niet zou mogen plaatsvinden. Volgens de resolutie zou dat "ernstige gevolgen" hebben voor de regionale vrede en veiligheid.

Andere tijdelijke leden van de VN-Veiligheidsraad, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten en Algerije, leggen al langer resoluties voor die oproepen tot een onmiddellijke wapenstilstand. Die werden tot nu toe gevetood door de Verenigde Staten, die als permanent lid van de Veiligheidsraad dat recht hebben.

Meer uit Buitenland

Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

1 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

2 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

3 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

4 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

4 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

4 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

5 uur geleden