VS komen met resolutie Veiligheidsraad voor gevechtspauze in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van plan een resolutie voor te leggen aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over de situatie in Gaza, meldt persbureau Reuters dat een conceptversie heeft ingezien. Met de resolutie zouden de VS tot een tijdelijke gevechtspauze "zo snel als praktisch mogelijk" oproepen. Het is niet duidelijk wanneer de resolutie door de Veiligheidsraad zou worden behandeld.
De resolutie van de VS zou ook stellen dat een Israëlische invasie in de Zuid-Gazaanse stad Rafah "onder de huidige omstandigheden zou uitlopen op meer burgerslachtoffers en ontheemding" en dus niet zou mogen plaatsvinden. Volgens de resolutie zou dat "ernstige gevolgen" hebben voor de regionale vrede en veiligheid.
Andere tijdelijke leden van de VN-Veiligheidsraad, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten en Algerije, leggen al langer resoluties voor die oproepen tot een onmiddellijke wapenstilstand. Die werden tot nu toe gevetood door de Verenigde Staten, die als permanent lid van de Veiligheidsraad dat recht hebben.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.
4 uur geleden