VS komen met resolutie Veiligheidsraad voor gevechtspauze in Gaza
NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van plan een resolutie voor te leggen aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties over de situatie in Gaza, meldt persbureau Reuters dat een conceptversie heeft ingezien. Met de resolutie zouden de VS tot een tijdelijke gevechtspauze "zo snel als praktisch mogelijk" oproepen. Het is niet duidelijk wanneer de resolutie door de Veiligheidsraad zou worden behandeld.
De resolutie van de VS zou ook stellen dat een Israëlische invasie in de Zuid-Gazaanse stad Rafah "onder de huidige omstandigheden zou uitlopen op meer burgerslachtoffers en ontheemding" en dus niet zou mogen plaatsvinden. Volgens de resolutie zou dat "ernstige gevolgen" hebben voor de regionale vrede en veiligheid.
Andere tijdelijke leden van de VN-Veiligheidsraad, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten en Algerije, leggen al langer resoluties voor die oproepen tot een onmiddellijke wapenstilstand. Die werden tot nu toe gevetood door de Verenigde Staten, die als permanent lid van de Veiligheidsraad dat recht hebben.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
2 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
8 uur geleden