VS komen met invoerheffingen voor zes landen om digitale tax
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zijn van plan zes landen invoerheffingen op te gaan leggen als tegenmaatregel voor hun invoering van een digitale tax, die met name grote Amerikaanse techbedrijven als Facebook, Amazon en Google treft. Het gaat om Amerikaanse heffingen op goederen uit het Verenigd Koninkrijk, Oostenrijk, Turkije, Spanje, Italiƫ en India.
Met de heffingen op producten uit die landen is een bedrag gemoeid van bijna 1 miljard dollar. Het gaat bijvoorbeeld om Turkse tapijten, Oostenrijkse concertpiano's en lederwaren, Italiaanse vis en maatpakken, gouden juwelen uit India, garnalen uit Spanje en cosmetica uit het Verenigd Koninkrijk. De tarieven kunnen oplopen tot 25 procent van de invoerwaarde.
Het bedrag komt ongeveer overeen met wat de landen gezamenlijk aan digitaks gaan heffen op de Amerikaanse techbedrijven. Die bedrijven vinden dat de belasting oneerlijk is. Het gaat om belastingen op inkomsten uit bijvoorbeeld zoekmachines, onlinereclames en andere digitale activiteiten.
Er wordt gewerkt aan een wereldwijde standaard rond digitale belastingen voor grote techconcerns, onder de vleugels van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). De VS zeggen open te staan voor een wereldwijde standaard, maar blijven in de tussentijd de eigen opties bekijken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieƫn. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
5 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
8 uur geleden