Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS komen met forse nieuwe sancties voor Rusland in aanloop G7-top

VS komen met forse nieuwe sancties voor Rusland in aanloop G7-top

HIROSHIMA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan nog eens zeventig bedrijven uit Rusland of met Russische connecties volledig afsnijden van Amerikaanse exportproducten. Daarnaast worden ook zo'n 300 individuen toegevoegd aan de sanctielijst.

Dat heeft een hoge Amerikaanse vertegenwoordiger op anonieme basis aan meerdere persagentschappen gezegd in aanloop naar de G7-top in Hiroshima in Japan. De leiders van de G7-landen (de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en Canada) en de EU starten er vrijdag een driedaagse bijeenkomst.

Het doel van de nieuwe sancties is volgens de bron om de "Russische oorlogsmachine" tot stilstand te brengen, achterpoortjes te sluiten en de afhankelijkheid van Russische energie verder te verminderen.

Voorbeeld

Met de aankondiging voor de start van de top lijken de VS een voorbeeld te willen stellen voor andere deelnemers. Aanvankelijk had het land gehoopt de andere G7-partners te overtuigen van een volledige exportban richting Rusland.

Maar niet iedereen wil zover gaan. Onder meer de EU acht een volledig exportverbod niet realistisch, omdat niet alle lidstaten bereid zijn om de economische banden met Rusland helemaal door te knippen. Een EU-vertegenwoordiger gaf donderdag wel de bereidheid aan om de Europese diamanthandel met Rusland aan banden te leggen.

Meer uit Buitenland

Rutte: luchtaanvallen tonen dat Rusland niet oprecht vrede zoekt

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte betwijfelt of het Rusland menens is in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog tegen Oekraïne. "Russische aanvallen zoals afgelopen nacht wijzen niet op ernst over vrede", zei Rutte op bezoek in het Oekraïense parlement.

1 uur geleden
Gewapende boten probeerden schip te stoppen in zee bij Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In de Straat van Hormuz hebben kleine gewapende boten geprobeerd via een radio-oproep een schip aan te houden, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. Het schip negeerde de oproep om te stoppen en voer door op zijn geplande route ten zuiden van Iran.

1 uur geleden
Kallas: Arctisch gebied nu frontlinie wereldwijde machtsstrijd

TROMSØ (ANP) - Het Arctische gebied is niet langer "een rustig hoekje op de kaart, maar de frontlinie van de wereldwijde machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas in het Noorse Tromsø. De dreiging van de Verenigde Staten om Groenland in te nemen onderstreept "deze simpele realiteit", zei Kallas dinsdag op een conferentie over de Arctische grenzen.

1 uur geleden
Dodental door zware sneeuwval in Japan loopt op tot dertig

TOKIO (ANP) - Zware sneeuwval in Japan heeft de afgelopen twee weken aan minstens dertig mensen het leven gekost. Met name in het noorden van het land leidde het winterse weer tot problemen. In delen van de zwaarst getroffen noordelijke regio Aomori is tot 4,5 meter sneeuw gevallen, wat tot veel dodelijke slachtoffers heeft geleid, meldt persbureau AFP.

1 uur geleden
Noors parlement stemt voorstel voor afschaffen monarchie weg

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse parlement heeft een voorstel om de monarchie af te schaffen verworpen. Een grote meerderheid stemde ondanks de recente onrust binnen de Noorse koninklijke familie voor behoud. In totaal steunden 141 van de 169 parlementsleden het behoud van de monarchie, 26 stemden tegen.

2 uur geleden
Zelensky: Rusland gebruikte pauze Trump om raketten te sparen

KYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Rusland de tijdelijke aanvalspauze alleen maar gebruikt om zijn raketten op te sparen. De Amerikaanse president Donald Trump vroeg Rusland om een week te stoppen met het beschieten van Oekraïense energiefaciliteiten, om de kans op vrede te vergroten. Volgens Zelensky heeft dat niet gewerkt. Hij gaat dat aankaarten bij Trump.

2 uur geleden
Iraanse politie pakt 139 buitenlanders op bij protesten Yazd

TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.

3 uur geleden