Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS klagen TikTok aan om schenden privacyregels kinderen

VS klagen TikTok aan om schenden privacyregels kinderen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten spannen een rechtszaak aan tegen TikTok en het Chinese moederbedrijf ByteDance om schendingen van regels rond de privacy van kinderen op de populaire filmpjesapp. Volgens het ministerie van Justitie en de Federal Trade Commission (FTC) heeft TikTok informatie van kinderen verzameld zonder toestemming van de ouders of verzorgers.

Daarmee heeft TikTok de Children's Online Privacy Protection Act overtreden, stellen de autoriteiten. Die wet verbiedt het verzamelen en gebruiken van informatie van kinderen onder de 13 jaar zonder toestemming van ouders of verzorgers.

Justitie stelt dat TikTok kinderen gewone accounts heeft laten aanmaken waarbij filmpjes en berichten werden gedeeld met andere TikTok-gebruikers via het platform van de app. TikTok verzamelde die informatie zonder nadrukkelijke toestemming.

Opzettelijk

"TikTok heeft opzettelijk en herhaaldelijk de privacyrechten van kinderen geschonden, waardoor de veiligheid van miljoenen kinderen in het land in gevaar is gebracht", aldus de voorzitter van de FTC. TikTok en ByteDance kunnen een boete van honderden miljoenen krijgen.

In Europa kon TikTok eerder rekenen op fikse boetes omdat de app te weinig had gedaan om de privacy van kinderen te beschermen. De Ierse privacywaakhond legde vorig jaar een geldstraf van 345 miljoen euro op, onder meer omdat video's van kinderen op het platform automatisch te zien waren voor iedereen.

170 miljoen gebruikers

TikTok telt in de Verenigde Staten ongeveer 170 miljoen gebruikers. De Amerikaanse regering wil ByteDance dwingen de Amerikaanse activiteiten af te splitsen, uit zorgen dat informatie van gebruikers in handen van de Chinese overheid valt. Anders dreigt een verbod op de app in de VS.

ByteDance heeft een rechtszaak aangespannen om dat verbod te voorkomen. Het bedrijf zegt dat er geen banden zijn met de Chinese regering en dat een verbod op TikTok een inbreuk op de vrijheid van meningsuiting van gebruikers van de app zou zijn.

Meer uit Financieel

Meer schademeldingen bij verzekeraars door winterse weer

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.

11 minuten geleden
Eindhoven Airport waarschuwt ook voor vluchtuitval door sneeuw

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.

17 minuten geleden
Vertraging bezorging PostNL verschilt woensdag sterk per regio

DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.

19 minuten geleden
Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

1 uur geleden
Luchtvaarteconoom: annuleringen kosten KLM tientallen miljoenen

SCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiƫle gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.

1 uur geleden
Supermarkten: bevoorrading snel weer op orde

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.

1 uur geleden
Noors olieconcern Equinor: geen plannen voor terugkeer Venezuela

OSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden