VS klagen TikTok aan om schenden privacyregels kinderen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten spannen een rechtszaak aan tegen TikTok en het Chinese moederbedrijf ByteDance om schendingen van regels rond de privacy van kinderen op de populaire filmpjesapp. Volgens het ministerie van Justitie en de Federal Trade Commission (FTC) heeft TikTok informatie van kinderen verzameld zonder toestemming van de ouders of verzorgers.
Daarmee heeft TikTok de Children's Online Privacy Protection Act overtreden, stellen de autoriteiten. Die wet verbiedt het verzamelen en gebruiken van informatie van kinderen onder de 13 jaar zonder toestemming van ouders of verzorgers.
Justitie stelt dat TikTok kinderen gewone accounts heeft laten aanmaken waarbij filmpjes en berichten werden gedeeld met andere TikTok-gebruikers via het platform van de app. TikTok verzamelde die informatie zonder nadrukkelijke toestemming.
Opzettelijk
"TikTok heeft opzettelijk en herhaaldelijk de privacyrechten van kinderen geschonden, waardoor de veiligheid van miljoenen kinderen in het land in gevaar is gebracht", aldus de voorzitter van de FTC. TikTok en ByteDance kunnen een boete van honderden miljoenen krijgen.
In Europa kon TikTok eerder rekenen op fikse boetes omdat de app te weinig had gedaan om de privacy van kinderen te beschermen. De Ierse privacywaakhond legde vorig jaar een geldstraf van 345 miljoen euro op, onder meer omdat video's van kinderen op het platform automatisch te zien waren voor iedereen.
170 miljoen gebruikers
TikTok telt in de Verenigde Staten ongeveer 170 miljoen gebruikers. De Amerikaanse regering wil ByteDance dwingen de Amerikaanse activiteiten af te splitsen, uit zorgen dat informatie van gebruikers in handen van de Chinese overheid valt. Anders dreigt een verbod op de app in de VS.
ByteDance heeft een rechtszaak aangespannen om dat verbod te voorkomen. Het bedrijf zegt dat er geen banden zijn met de Chinese regering en dat een verbod op TikTok een inbreuk op de vrijheid van meningsuiting van gebruikers van de app zou zijn.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.
2 uur geleden