Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS klagen TikTok aan om schenden privacyregels kinderen

VS klagen TikTok aan om schenden privacyregels kinderen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten spannen een rechtszaak aan tegen TikTok en het Chinese moederbedrijf ByteDance om schendingen van regels rond de privacy van kinderen op de populaire filmpjesapp. Volgens het ministerie van Justitie en de Federal Trade Commission (FTC) heeft TikTok informatie van kinderen verzameld zonder toestemming van de ouders of verzorgers.

Daarmee heeft TikTok de Children's Online Privacy Protection Act overtreden, stellen de autoriteiten. Die wet verbiedt het verzamelen en gebruiken van informatie van kinderen onder de 13 jaar zonder toestemming van ouders of verzorgers.

Justitie stelt dat TikTok kinderen gewone accounts heeft laten aanmaken waarbij filmpjes en berichten werden gedeeld met andere TikTok-gebruikers via het platform van de app. TikTok verzamelde die informatie zonder nadrukkelijke toestemming.

Opzettelijk

"TikTok heeft opzettelijk en herhaaldelijk de privacyrechten van kinderen geschonden, waardoor de veiligheid van miljoenen kinderen in het land in gevaar is gebracht", aldus de voorzitter van de FTC. TikTok en ByteDance kunnen een boete van honderden miljoenen krijgen.

In Europa kon TikTok eerder rekenen op fikse boetes omdat de app te weinig had gedaan om de privacy van kinderen te beschermen. De Ierse privacywaakhond legde vorig jaar een geldstraf van 345 miljoen euro op, onder meer omdat video's van kinderen op het platform automatisch te zien waren voor iedereen.

170 miljoen gebruikers

TikTok telt in de Verenigde Staten ongeveer 170 miljoen gebruikers. De Amerikaanse regering wil ByteDance dwingen de Amerikaanse activiteiten af te splitsen, uit zorgen dat informatie van gebruikers in handen van de Chinese overheid valt. Anders dreigt een verbod op de app in de VS.

ByteDance heeft een rechtszaak aangespannen om dat verbod te voorkomen. Het bedrijf zegt dat er geen banden zijn met de Chinese regering en dat een verbod op TikTok een inbreuk op de vrijheid van meningsuiting van gebruikers van de app zou zijn.

Meer uit Financieel

Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

57 minuten geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

3 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

4 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

6 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

7 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

7 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiƫn) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiƫle instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

8 uur geleden