VS klagen TikTok aan om schenden privacyregels kinderen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten spannen een rechtszaak aan tegen TikTok en het Chinese moederbedrijf ByteDance om schendingen van regels rond de privacy van kinderen op de populaire filmpjesapp. Volgens het ministerie van Justitie en de Federal Trade Commission (FTC) heeft TikTok informatie van kinderen verzameld zonder toestemming van de ouders of verzorgers.
Daarmee heeft TikTok de Children's Online Privacy Protection Act overtreden, stellen de autoriteiten. Die wet verbiedt het verzamelen en gebruiken van informatie van kinderen onder de 13 jaar zonder toestemming van ouders of verzorgers.
Justitie stelt dat TikTok kinderen gewone accounts heeft laten aanmaken waarbij filmpjes en berichten werden gedeeld met andere TikTok-gebruikers via het platform van de app. TikTok verzamelde die informatie zonder nadrukkelijke toestemming.
Opzettelijk
"TikTok heeft opzettelijk en herhaaldelijk de privacyrechten van kinderen geschonden, waardoor de veiligheid van miljoenen kinderen in het land in gevaar is gebracht", aldus de voorzitter van de FTC. TikTok en ByteDance kunnen een boete van honderden miljoenen krijgen.
In Europa kon TikTok eerder rekenen op fikse boetes omdat de app te weinig had gedaan om de privacy van kinderen te beschermen. De Ierse privacywaakhond legde vorig jaar een geldstraf van 345 miljoen euro op, onder meer omdat video's van kinderen op het platform automatisch te zien waren voor iedereen.
170 miljoen gebruikers
TikTok telt in de Verenigde Staten ongeveer 170 miljoen gebruikers. De Amerikaanse regering wil ByteDance dwingen de Amerikaanse activiteiten af te splitsen, uit zorgen dat informatie van gebruikers in handen van de Chinese overheid valt. Anders dreigt een verbod op de app in de VS.
ByteDance heeft een rechtszaak aangespannen om dat verbod te voorkomen. Het bedrijf zegt dat er geen banden zijn met de Chinese regering en dat een verbod op TikTok een inbreuk op de vrijheid van meningsuiting van gebruikers van de app zou zijn.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden