VS klagen Iraniër aan voor complot om Donald Trump te vermoorden
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Iraanse man aangeklaagd in verband met een vermeend complot om de onlangs verkozen president Donald Trump te vermoorden. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie. De opdracht zou zijn verstrekt door de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG), een invloedrijke militaire organisatie in dat land.
De verdachte Iraniër, die Farhad Shakeri heet, zou de FBI hebben laten weten "dat hij op 7 oktober 2024 de opdracht had gekregen om een plan te bedenken om Trump te vermoorden", aldus het ministerie in een verklaring. De moord had nog voor de stemming van 5 november moeten worden gepleegd.
Volgens het ministerie is Shakeri een IRG-agent die nu in Teheran woont, maar als kind naar de VS was geëmigreerd. Rond 2008 werd hij na een veroordeling voor een overval de VS uitgezet.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
5 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden