Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS klagen Apple aan om hinderen concurrentie op smartphonemarkt

VS klagen Apple aan om hinderen concurrentie op smartphonemarkt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie klaagt Apple aan omdat het techconcern zijn macht op de markt voor smartphones zou misbruiken. Volgens aanklagers in de Verenigde Staten beperkte de maker van iPhones de toegang tot technologie in die telefoons voor ontwikkelaars van concurrerende producten. Daarmee vestigde Apple een monopolie dat gebruikers van de smartphones op extra hoge kosten jaagt, stelt minister van Justitie Merrick Garland.

Volgens de aanklacht beperkt Apple de toegang tot bepaalde hardware en software in de iPhones. Eerder klaagde de fabrikant van smart-trackers Tile al dat het amper mogelijk was om de eigen producten te koppelen aan de iPhone. Jaren later ontwikkelde Apple zelf de vergelijkbare AirTags, die je bijvoorbeeld aan sleutels kunt hangen om ze via de smartphone terug te vinden.

Apple verwerpt de aanklacht en noemt die zowel "feitelijk als volgens de wet" fout. "Deze aanklacht bedreigt ons en de principes die Apple onderscheiden. Als die slaagt, zou het ons vermogen beperken om de soort technologie te ontwikkelen die mensen van Apple verwachten, waar hardware, software en diensten op elkaar inspelen."

Apps

"Consumenten zouden geen hogere prijzen moeten betalen omdat bedrijven de antitrustwetten schenden", zei Garland in een verklaring. "Als er geen kritiek wordt geleverd, zal Apple doorgaan met het versterken van zijn monopolie op smartphones."

In de Europese Unie is Apple sinds kort verplicht om ontwikkelaars van apps meer keuze te bieden. Volgens de nieuwe ingevoerde Wet op Digitale Markten gaan voor techbedrijven met zeer veel macht, zoals Apple, strengere regels gelden om eerlijke concurrentie in stand te houden.

Apple heeft ook de toegang tot een chip in de iPhone beperkt die contactloze betalingen mogelijk maakt. Hierdoor kunnen bijvoorbeeld creditcards alleen aan de iPhone worden toegevoegd met Apple Pay, de eigen betaaldienst van Apple. Ook heeft Apple kritiek gekregen op iMessage, de berichtendienst die alleen werkt op Apple-toestellen. De techgigant heeft lang gezegd dat het toegang tot bepaalde gebruikersdata en hardware voor andere ontwikkelaars heeft beperkt om privacy- en veiligheidsredenen.

Meer uit Financieel

Xiaomi past fout aan in 100.000 stekkerauto's na dodelijke crash

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese smartphone- en elektrische autofabrikant Xiaomi gaat bij ruim 100.000 van zijn stekkerauto's op afstand een fout in het rijhulpsysteem herstellen. Dat hebben het bedrijf en Chinese toezichthouders vrijdag bekendgemaakt. De stap volgt maanden na een dodelijk ongeval met het populaire model SU7.

1 uur geleden
Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML dalen op Damrak na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de stevige winstbeurt een dag eerder. ASMI, Besi en ASML daalden tot 1 procent. De chipbedrijven kregen er donderdag nog tot bijna 9 procent bij. Een miljardeninvestering van Nvidia in branchegenoot Intel zorgde voor optimisme in de chipsector en voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

1 uur geleden
Bedrijven in EU staken productie door tekort Chinese aardmetalen

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bedrijven in de Europese Unie hebben hun productie stilgelegd door een gebrek aan zeldzame aardmetalen uit China. Tegelijkertijd voert het Aziatische land de uitvoer van deze belangrijke grondstoffen voor de techsector wereldwijd op.

2 uur geleden
Chocoladereclame in MrBeast-video's misleidend, stelt waakhond

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).

3 uur geleden
Canada en Mexico willen eerlijker handelsverdrag met VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.

5 uur geleden
Duizenden Nederlanders weer naar Oktoberfest ondanks duurder bier

MÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.

5 uur geleden
Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

13 uur geleden