Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: klaar om Europa te helpen met onderzoek gaslekken

VS: klaar om Europa te helpen met onderzoek gaslekken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten staan klaar om Europa te helpen bij het onderzoek naar de gaslekken in de pijpleidingen Nord Stream 1 en 2, die lopen van Rusland naar Duitsland via de Oostzee. Dat zei een functionaris van het Witte Huis.

De functionaris die anoniem wilde blijven zei niet te willen speculeren over de oorzaak. "Ik weet dat onze Europese partners onderzoek doen en wij staan klaar om ze te helpen met die inspanningen." Er zijn vermoedens dat er sabotage is gepleegd aan de pijpleidingen.

"Dit laat enkel zien hoe belangrijk het is om samen te werken om zo alternatieve gasleveringen naar Europa te brengen en het onderstreept de inspanningen om gasverbruik te verminderen en versneld te werken aan echte energie-onafhankelijkheid door over te gaan naar een duurzame energie-economie", zei de functionaris verder.

Meer uit Financieel

KLM naar rechter in poging om staking te laten verbieden

SCHIPHOL (ANP) - KLM spant een kort geding aan in een poging om de aangekondigde staking bij het grondpersoneel te laten verbieden. Dinsdagochtend werd bekend dat medewerkers zaterdag 24 uur willen gaan staken. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.

49 minuten geleden
Nederlandse bedrijven boeken meer winst in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben in het eerste kwartaal van 2025 meer winst geboekt dan een jaar geleden. De totale brutowinst van bedrijven, de financiƫle sector uitgezonderd, bedroeg volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 90,1 miljard euro. Dat is 4,7 miljard euro meer dan een jaar eerder.

1 uur geleden
FNV kondigt staking aan bij grondpersoneel KLM

SCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM staakt zaterdag 24 uur lang, heeft vakbond FNV aangekondigd. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.

1 uur geleden
Beschikbaar inkomen huishoudens stijgt door hogere lonen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door hogere cao-lonen en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld het afgelopen kwartaal ook toe.

1 uur geleden
Groter jaarverlies voor Maastricht Aachen Airport

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport heeft over 2024 een groter verlies geleden dan een jaar eerder. De hoeveelheid via de lucht vervoerde vracht liep terug en het aantal passagiers groeide slechts minimaal ten opzichte van 2023, het jaar waarin de luchthaven acht weken gesloten was voor vliegverkeer door de baanrenovatie.

1 uur geleden
Sony gedagvaard om dure PlayStation-spellen

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Massaschade & Consument heeft Sony gedagvaard in een collectieve rechtszaak tegen het Japanse elektronica- en entertainmentconcern. De zaak draait om volgens de claimorganisatie hoge prijzen voor PlayStation-games die Sony rekent in zijn digitale winkel voor computerspellen. Sinds de aankondiging van de zaak in februari hebben ongeveer 22.000 deelnemers zich aangesloten bij de collectieve actie, meldt de stichting.

2 uur geleden
Bouwmarktketen Hornbach profiteert van mooi voorjaarsweer

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het eerste kwartaal van dit jaar naar eigen zeggen geprofiteerd van het mooie voorjaarsweer, waardoor meer mensen klusjes in en om het huis gingen doen. Algemeen directeur Evert de Goede van Hornbach Nederland spreekt van een sterk begin van het jaar. "Het mooie voorjaarsweer had een positief effect op de resultaten. Veel klussers zijn aan de slag gegaan met tuinprojecten, wat leidde tot een groei in de verkoop van tuinartikelen."

2 uur geleden