VS keuren wapendeal van 100 miljoen met Taiwan goed
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een deal met Taiwan voor de verkoop van apparatuur en diensten om het raketafweersysteem te verbeteren goedgekeurd, zegt het Pentagon. De wapendeal zou zo'n 100 miljoen dollar (87,4 miljoen euro) waard zijn. China noemt het een ernstige ondermijning van de nationale veiligheid. Volgens een regeringswoordvoerder gaat het land "krachtige maatregelen treffen om het belang van de eigen veiligheid te verdedigen".
Volgens het verantwoordelijke agentschap binnen het Amerikaanse ministerie van Defensie zou een modernisering van het afweersysteem de veiligheid van Taiwan verbeteren en "bijdragen aan politieke stabiliteit, militaire balans, en economische vooruitgang in de regio". De deal behartigt de Amerikaanse economische en veiligheidsbelangen, zegt het agentschap.
Het Taiwanese ministerie van Buitenlandse Zaken verwelkomt de Amerikaanse goedkeuring van de deal. "Terwijl we geconfronteerd worden met China's voortdurende militaire uitbreiding en provocaties, kan ons land de nationale veiligheid zo behouden met een sterke defensie", laat het ministerie in een verklaring weten.
Afvallige provincie
De deal werd in 2019 tijdens het presidentschap van Donald Trump geïnitieerd en zou binnen een maand voltooid moeten worden.
Het democratisch bestuurde Taiwan wordt door China gezien als een afvallige provincie. De communistische volksrepubliek probeert het eiland diplomatiek te isoleren. Chinese leiders willen niet dat andere landen Taiwan behandelen als een onafhankelijke staat.
De VS leveren al jaren wapens aan de Oost-Aziatische eilandstaat. In januari zei de Chinese ambassadeur in Washington nog dat de twee grootmachten in een militair conflict verwikkeld zouden kunnen raken als Washington Taiwans onafhankelijkheid zou aanmoedigen.
Meer uit Buitenland
OXFORD (ANP/AFP) - Het eerste shot van een vaccin dat is ontwikkeld tegen de bundibugyavariant van het ebolavirus, is gezet bij een vrijwilliger. Dat meldt de Universiteit van Oxford. Het gaat om de eerste toediening bij een mens in de zogenoemde fase 1-testen, de testfase waarin medicatie voor het eerst wordt getest op mensen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat bij Rusland protesteren na nieuwe aanvallen op Oekraïne. Op meerdere plekken in het land kwamen mensen om het leven en in Slovjansk liep een ereconsulaat van EU-lid Letland schade op.
37 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt dat het in Oekraïne een aanval heeft uitgevoerd op een dronedemonstratie. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv zowel Oekraïense als buitenlandse modellen werden getoond.
1 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Bij grote bosbranden ten westen en zuidwesten van Bordeaux zijn al 67.000 mensen geëvacueerd of hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het gaat om bewoners en toeristen. De grootste brand is in het departement Gironde waar Bordeaux de hoofdstad van is. Daar is al 12.500 hectare bos verbrand in de omgeving van Lège-Cap-Ferret, niet ver van de kust.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De dood van de 69-jarige modellenscout en mode-ondernemer Daniel Siad in zijn woning aan de noordwestrand van Parijs is volgens justitie niet door geweld veroorzaakt. Er wordt nog gekeken naar de precieze doodsoorzaak. Eerder zei de advocaat van de Frans-Zweedse Siad dat hij 20 juli aan een hartaanval overleed.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft komende week naar verwachting de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en het Oekraïense staatshoofd Volodymyr Zelensky. Zij worden verwacht in hoofdstad Washington, waar afscheid wordt genomen van een overleden senator.
2 uur geledenDERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.
2 uur geleden