Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS, Japan en Zuid-Korea 'overwegen' alle opties tegen Noord-Korea

VS, Japan en Zuid-Korea 'overwegen' alle opties tegen Noord-Korea

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, Japan en Zuid-Korea overwegen alle opties tegen Noord-Korea, waaronder tegenaanvallen. Dat hebben topfunctionarissen van de landen gezegd na een overleg in Indonesië, dat werd gehouden vanwege Noord-Koreaanse rakettesten die volgens hen steeds provocerender worden.

Pyongyang lanceerde vorige maand onder meer een geavanceerde intercontinentale raket. Bij die lancering sprak de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un de wens uit dat zijn land de grootste kernmacht ter wereld wordt. Ook landde in november voor het eerst sinds de de Koreaanse Oorlog (1950-1953) een raket bij de Zuid-Koreaanse wateren.

"Noord-Korea wordt steeds agressiever en schaamtelozer in zijn nucleaire dreiging", stelt de vertegenwoordiger van Zuid-Korea. "Verdere provocatie van Noord-Korea zal worden beantwoord met een krachtige en eensgezinde reactie van de internationale gemeenschap." De drie landen zeggen daarnaast open te blijven staan voor dialoog met Noord-Korea.

Risico in de regio

De topfunctionarissen waarschuwen dat Noord-Korea een dreiging vormt voor de regionale veiligheid. De VS en Zuid-Korea zeggen al maanden dat het geïsoleerde land op korte termijn zijn eerste kernproef sinds 2017 gaat houden. Dat zou de zevende kernproef door Noord-Korea zijn. Het regime heeft dit jaar meer dan zestig raketten gelanceerd, een recordaantal.

Het overleg tussen de Amerikaanse, Japanse en Zuid-Koreaanse functionarissen werd gehouden in de Amerikaanse ambassade in Jakarta, na bijeenkomsten eerder dit jaar in Tokio en Seoul. De drie landen hebben Noord-Korea deze maand nieuwe sancties opgelegd vanwege de raketlanceringen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

1 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

1 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

3 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

3 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

3 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

7 uur geleden