
VS: Israël moet onderscheid maken tussen Hamas en burgers in Gaza
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van mening dat Israël al het mogelijke moet doen om een onderscheid te maken tussen onschuldige Palestijnse burgers en leden van Hamas bij de aanvallen op de Gazastrook. Dat zei de Amerikaanse veiligheidsadviseur Jake Sullivan aan de nieuwszender CNN.
In een interview met CBS eerder op de dag had Sullivan ook al gezegd dat de VS zich distantiëren van "het doden van burgers, of het nu Palestijnen, Israëli's, of anderen zijn."
Hij zei ook dat het Witte Huis de "moeilijke vraagstukken" niet uit de weg gaat in gesprekken met Israël. "We praten openhartig en we delen onze mening op een onverbloemde manier", zei hij.
Kritische geluiden
Eerder had de Amerikaanse president Joe Biden gezegd dat "Israël de verantwoordelijkheid heeft om te reageren op de aanvallen op zijn onderdanen" en dat de "VS alles in het werk zullen stellen om Israël daarbij te helpen." Vorig week bezocht Biden Israël om zijn steun te betuigen aan de Amerikaanse bondgenoot.
Maar de laatste dagen komen er ook wat meer kritische geluiden uit Washington, met name als het gaat over de vele burgerslachtoffers. Volgens Hamas zijn sinds de start van de oorlog op 7 oktober al meer dan 8000 Palestijnen omgekomen, onder wie meer dan 3000 kinderen.
Meer uit Buitenland
SACRAMENTO (ANP) - De Amerikaanse staat Californië begint een rechtszaak tegen de federale overheid in Washington om het bevel van president Donald Trump om de Nationale Garde in te zetten in Los Angeles. Dat meldt gouverneur Gavin Newsom op sociale media. De autoriteiten in de metropool verwachten voor de vierde opeenvolgende dag protesten tegen het immigratiebeleid van de regering-Trump. Eerder leidden die tot botsingen tussen demonstranten en politie.
18 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden biedt de Zweedse activiste Greta Thunberg geen consulaire steun, omdat ze niet "in gevaar" is. Dat heeft de Zweedse buitenlandminister Maria Malmer Stenergard tegen Zweedse media gezegd. Thunberg is een van de elf opvarenden van de Madleen, de boot die met hulpgoederen op weg was naar Gaza. Israël onderschepte het schip in internationale wateren en dwong het naar Israël te varen.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Oekraïne zijn begonnen aan een nieuwe grote gevangenenruil. Beide landen hebben een groep krijgsgevangenen overgedragen en zullen dat in de komende dagen opnieuw doen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zet zich in voor de snelle terugkeer van zes Franse staatsburgers aan boord van de Madleen. Het schip was met hulpgoederen onderweg naar Gaza, maar werd onderschept door Israël.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft kritiek geuit op Israël voor het onderscheppen van de Madleen. Het schip van de Freedom Flotilla Coalition was met noodhulp op weg naar Gaza, maar moest van Israël koers zetten naar Israël.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De NAVO moet haar luchtverdediging vervijfvoudigen en duizenden extra tanks en pantservoertuigen aanschaffen. Ook zijn er miljoenen meer artilleriegranaten nodig, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het bondgenootschap zit verder verlegen om twee keer zoveel militaire transportmiddelen en andere ondersteunende zaken.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.
12 uur geleden