Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Israël 'houdt rekening' met onze zorgen over Rafah-offensief

VS: Israël 'houdt rekening' met onze zorgen over Rafah-offensief

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat ze tegen Israël hun zorgen hebben geuit over het geplande offensief in Rafah in de Gazastrook. Israël zou hebben beloofd "met deze zorgen rekening te houden", aldus het Witte Huis.

De verklaring van het Witte Huis volgde op een videoconferentie tussen de twee landen, die aan de Amerikaanse kant werd bijgewoond door minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en de nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan.

Nagenoeg gelijktijdig heeft Frankrijk een ontwerpresolutie voorgesteld aan de VN-Veiligheidsraad waarin wordt opgeroepen tot VN-toezicht op een staakt-het-vuren in de Gazastrook. De resolutie bevat daarnaast voorstellen om de Palestijnse Autoriteit te helpen verantwoordelijkheden op zich te nemen in Gaza.

De ontwerpresolutie roept ook op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas in Gaza en eist de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van alle gijzelaars die nog in Gaza worden vastgehouden door Hamas en anderen. De resolutie zegt niets over de duizenden Palestijnen die Israël sinds 7 oktober heeft opgepakt en zonder proces vasthoudt.

Vorige week maandag stemde de Veiligheidsraad voor een onmiddellijk staakt-het-vuren gedurende de islamitische vastenmaand Ramadan, die volgende week afloopt. Israël is ondanks die resolutie doorgegaan met aanvallen op de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Anticorruptiediensten doorzoeken kantoor van stafchef Zelensky

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden.

3 minuten geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, nog circa 200 vermisten

HONGKONG (ANP/AFP) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.

43 minuten geleden
Hongaarse premier Orbán vrijdag op bezoek bij Poetin

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.

1 uur geleden
Overstromingen Thailand: mortuarium overvol, dodental stijgt

SONGKHLA (ANP/AFP/RTR) - Het belangrijkste mortuarium dat de lichamen van slachtoffers van de overstromingen in het zuiden van Thailand ontvangt, is overvol, aldus een vertegenwoordiger van het ziekenhuis in de stad Songkhla. Volgens de autoriteiten zijn er tot nu toe 87 doden gevallen door de overstromingen.

2 uur geleden
Bluswerkzaamheden woontorens Hongkong afgerond

HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.

3 uur geleden
Trump zegt migratie uit derdewereldlanden 'permanent te pauzeren'

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.

3 uur geleden
Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

6 uur geleden