Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: Israël 'houdt rekening' met onze zorgen over Rafah-offensief

VS: Israël 'houdt rekening' met onze zorgen over Rafah-offensief

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat ze tegen Israël hun zorgen hebben geuit over het geplande offensief in Rafah in de Gazastrook. Israël zou hebben beloofd "met deze zorgen rekening te houden", aldus het Witte Huis.

De verklaring van het Witte Huis volgde op een videoconferentie tussen de twee landen, die aan de Amerikaanse kant werd bijgewoond door minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en de nationale veiligheidsadviseur Jake Sullivan.

Nagenoeg gelijktijdig heeft Frankrijk een ontwerpresolutie voorgesteld aan de VN-Veiligheidsraad waarin wordt opgeroepen tot VN-toezicht op een staakt-het-vuren in de Gazastrook. De resolutie bevat daarnaast voorstellen om de Palestijnse Autoriteit te helpen verantwoordelijkheden op zich te nemen in Gaza.

De ontwerpresolutie roept ook op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas in Gaza en eist de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van alle gijzelaars die nog in Gaza worden vastgehouden door Hamas en anderen. De resolutie zegt niets over de duizenden Palestijnen die Israël sinds 7 oktober heeft opgepakt en zonder proces vasthoudt.

Vorige week maandag stemde de Veiligheidsraad voor een onmiddellijk staakt-het-vuren gedurende de islamitische vastenmaand Ramadan, die volgende week afloopt. Israël is ondanks die resolutie doorgegaan met aanvallen op de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

3 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

3 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

4 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

7 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

8 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

9 uur geleden