VS: IS inderdaad achter dodelijke aanslag muziekcomplex Moskou
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen hebben vrijdag bevestigd dat de aanslag op een muziekcomplex bij Moskou is uitgevoerd door Islamitische Staat (IS), schrijft The New York Times. Een tak van IS eiste eerder al de verantwoordelijkheid op voor de aanslag waarbij minstens zestig mensen om het leven kwamen en ongeveer honderd anderen gewond raakten.
Volgens Amerikaanse functionarissen verzamelden de Verenigde Staten in maart informatie dat een Afghaanse tak van IS genaamd ISIS-K een aanslag in Moskou plande.
Volgens een terrorismebestrijdingsanalist van een beveiligingsadviesbureau in New York is deze groep "de afgelopen twee jaar gefixeerd op Rusland", schrijft The New York Times. "ISIS-K beschuldigt Rusland ervan het bloed van moslims aan zijn handen te hebben, verwijzend naar de interventies in Afghanistan, Syrië en Tsjetsjenië."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositiepolitica Jelena Perepelitsa is veroordeeld tot vier jaar strafkamp omdat ze een donatie zou hebben gedaan aan de anticorruptiestichting (FBK), opgericht door Aleksej Navalny. Die stichting staat in Rusland op een lijst met extremistische organisaties en is verboden.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden vervolgd. Een deskundigenpanel is tot deze conclusie gekomen. Advocaten van de 81-jarige Duterte hielden vol dat hij vanwege zijn gezondheid niet voor het hof kan verschijnen.
45 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen de internationale luchthaven in Riyad te hebben aangevallen met een ballistische raket. De raket heeft volgens de groep het doel geraakt. Saudi-Arabië zei eerder twee raketten te hebben onderschept.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie erkent dat de huiszoekingsbevelen die eerder dit jaar werden gebruikt om de oude woning van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor te doorzoeken, onrechtmatig waren. Andrew spande maandag een rechtszaak aan tegen de Thames Valley Police en die geeft nu toe dat die huiszoekingsbevelen niet op de juiste manier zijn verkregen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De deze week gearresteerde ex-chef van de Duitse inlichtingendienst BND, August Hanning, had volgens Duitse media goede banden met een Chinese generaal en zakenman. Justitie onderzoekt de relatie tussen de twee, meldt onder meer Der Spiegel.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.
2 uur geleden