VS: IS inderdaad achter dodelijke aanslag muziekcomplex Moskou
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen hebben vrijdag bevestigd dat de aanslag op een muziekcomplex bij Moskou is uitgevoerd door Islamitische Staat (IS), schrijft The New York Times. Een tak van IS eiste eerder al de verantwoordelijkheid op voor de aanslag waarbij minstens zestig mensen om het leven kwamen en ongeveer honderd anderen gewond raakten.
Volgens Amerikaanse functionarissen verzamelden de Verenigde Staten in maart informatie dat een Afghaanse tak van IS genaamd ISIS-K een aanslag in Moskou plande.
Volgens een terrorismebestrijdingsanalist van een beveiligingsadviesbureau in New York is deze groep "de afgelopen twee jaar gefixeerd op Rusland", schrijft The New York Times. "ISIS-K beschuldigt Rusland ervan het bloed van moslims aan zijn handen te hebben, verwijzend naar de interventies in Afghanistan, Syrië en Tsjetsjenië."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
7 uur geleden