VS: Iraniërs helpen Russen met drones op bezette Krim
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Russen worden bij de inzet van Iraanse drones tegen Oekraïne geholpen door Iraniërs ter plekke. Volgens de Verenigde Staten zijn Iraanse troepen op de Krim, een sinds 2014 door Rusland bezet Oekraïens schiereiland. Vanaf militaire bases daar worden de drones bestuurd. De Amerikaanse regering bevestigt daarmee mediaberichten over Iraanse instructeurs op de Krim.
Rusland gebruikt Iraanse zogenoemde kamikazedrones om Oekraïense energiecentrales en andere burgerdoelen te bestoken. De drones vliegen zich te pletter, waarbij de explosieve lading ontploft. Oekraïne spreekt over terreur tegen de bevolking. De Europese Unie heeft besloten een Iraanse dronefabrikant en drie Iraanse generaals te bestraffen omdat ze het Russische leger van de drones voorzien.
Volgens Washington leverde Iran al tientallen drones en zullen er waarschijnlijk meer volgen. Iraanse functionarissen maakten al bekend Rusland meer drones te hebben beloofd, en ook raketten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
2 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
5 uur geleden