VS: Iran wilde Amerikaans personeel doden met raketaanval
WASHINGTON (ANP) - De Iraanse raketaanvallen op militaire bases in Irak waar Amerikaanse troepen verblijven, hadden als doel Amerikaans personeel te doden. Dat zei de Amerikaanse generaal Mark Milley woensdag tijdens een gezamenlijke persconferentie met Defensieminister Mark Esper in het Pentagon.
Volgens Milley waren de aanvallen daarnaast bedoeld om 'structurele schade' toe te brengen aan luchtbasis al-Asad. Behalve Amerikaans personeel zouden ook voer- en vliegtuigen doelwit zijn geweest. Het is volgens de generaal nog te vroeg om met zekerheid te zeggen dat Teheran niet nog meer aanvallen zal uitvoeren.
Minister Esper stelde dat Iran woensdagochtend 16 raketten lanceerde vanuit drie plekken in het land. Tenminste 11 daarvan raakten de al-Asad vliegbasis, zeker een raket trof een andere faciliteit in Erbil. Door een waarschuwingssysteem van de VS konden Amerikaanse troepen in Irak op tijd een veilig onderkomen vinden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
6 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
9 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
10 uur geleden