VS: inzet Noord-Koreaanse troepen de komende dagen verwacht
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat Noord-Koreaanse troepen in de Russische regio Koersk de komende dagen de strijd tegen Oekraïne zullen aangaan. Dit zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken donderdag. Hij drong er bij China op aan om Noord-Korea op andere gedachten te brengen.
Volgens Blinken zijn er 10.000 Noord-Koreaanse troepen in Rusland, waaronder zo'n 8000 in de regio Koersk, waar Oekraïense troepen nog steeds Russisch grondgebied in handen hebben.
Op een persconferentie met defensieminister Lloyd Austin en hun Zuid-Koreaanse collega's zei Blinken dat Rusland de Noord-Koreaanse troepen heeft getraind in infanterie-operaties en in het gebruik van artillerie en drones. Dat geeft volgens de Amerikaanse buitenlandminister aan dat het "volledig van plan is" deze strijdkrachten in te zetten aan de frontlinie.
Als ze het slagveld betreden, worden deze troepen legitieme militaire doelen, zei Blinken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
41 minuten geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
5 uur geleden