VS: inzet Noord-Koreaanse troepen de komende dagen verwacht
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat Noord-Koreaanse troepen in de Russische regio Koersk de komende dagen de strijd tegen Oekraïne zullen aangaan. Dit zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken donderdag. Hij drong er bij China op aan om Noord-Korea op andere gedachten te brengen.
Volgens Blinken zijn er 10.000 Noord-Koreaanse troepen in Rusland, waaronder zo'n 8000 in de regio Koersk, waar Oekraïense troepen nog steeds Russisch grondgebied in handen hebben.
Op een persconferentie met defensieminister Lloyd Austin en hun Zuid-Koreaanse collega's zei Blinken dat Rusland de Noord-Koreaanse troepen heeft getraind in infanterie-operaties en in het gebruik van artillerie en drones. Dat geeft volgens de Amerikaanse buitenlandminister aan dat het "volledig van plan is" deze strijdkrachten in te zetten aan de frontlinie.
Als ze het slagveld betreden, worden deze troepen legitieme militaire doelen, zei Blinken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
54 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
21 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
22 uur geleden