VS: inzet Noord-Koreaanse troepen de komende dagen verwacht
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verwachten dat Noord-Koreaanse troepen in de Russische regio Koersk de komende dagen de strijd tegen Oekraïne zullen aangaan. Dit zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken donderdag. Hij drong er bij China op aan om Noord-Korea op andere gedachten te brengen.
Volgens Blinken zijn er 10.000 Noord-Koreaanse troepen in Rusland, waaronder zo'n 8000 in de regio Koersk, waar Oekraïense troepen nog steeds Russisch grondgebied in handen hebben.
Op een persconferentie met defensieminister Lloyd Austin en hun Zuid-Koreaanse collega's zei Blinken dat Rusland de Noord-Koreaanse troepen heeft getraind in infanterie-operaties en in het gebruik van artillerie en drones. Dat geeft volgens de Amerikaanse buitenlandminister aan dat het "volledig van plan is" deze strijdkrachten in te zetten aan de frontlinie.
Als ze het slagveld betreden, worden deze troepen legitieme militaire doelen, zei Blinken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
52 minuten geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
7 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
8 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
9 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
10 uur geleden