Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS innen vanaf dinsdag geen illegaal verklaarde heffingen meer

VS innen vanaf dinsdag geen illegaal verklaarde heffingen meer

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.

In het bericht staat niets over mogelijke terugbetalingen voor importeurs. Ook geeft het agentschap geen reden waarom het maandag nog doorgaat met het innen van de illegaal verklaarde tarieven.

Het hooggerechtshof oordeelde vrijdag dat Trump zijn bevoegdheden heeft overschreden door voor de tarieven een noodwet uit 1977 toe te passen. Veel door hem ingestelde tarieven zijn daarom onwettig.

Wereldwijde heffing

Het stopzetten van de inning valt samen met de invoering van een nieuwe wereldwijde heffing van 15 procent door Trump. Die heffingen baseerde de president op een andere wet.

Het agentschap benadrukt dat het stopzetten niet geldt voor andere importheffingen. Tarieven op buitenlands staal, aluminium en auto's zijn ingevoerd op basis van andere wetten. Het agentschap zegt "waar nodig" met meer informatie te komen.

Het nieuwe tarief mag maximaal 150 dagen worden geheven. Het Witte Huis heeft laten weten dat onder andere bepaalde kritieke mineralen, sommige landbouwproducten en verschillende voertuigen ervan worden vrijgesteld.

Meer uit Financieel

Fed houdt rente onveranderd, noemt inflatie nog altijd te hoog

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.

38 minuten geleden
Kwaliteitsprobleem vliegtuigen drukt op productie en winst Airbus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo'n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.

1 uur geleden
Omstreden au-pairbureau Nina.care failliet, maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - Het omstreden Nederlandse au-pairbureau Nina.care is dinsdag failliet verklaard. Oprichters en zussen Jasmijn en Lyla Kok laten wel weten door te gaan met de activiteiten via het vorig jaar opgerichte bedrijf Juno.care. "Vanuit deze vennootschap zal het team Europese au pairs blijven koppelen aan gezinnen in Nederland en daarbuiten", staat in een persverklaring.

1 uur geleden
Adyen verliest flink in lagere AEX na schrappen winstmargedoel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Het flinke koersverlies van betalingsverwerker Adyen trok de hoofdindex omlaag. Adyen eindigde onderaan de AEX met een verlies van ruim 13 procent.

2 uur geleden
Conservatrix stelt DNB aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

4 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn terug op normaal niveau

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.

4 uur geleden