VS: Houthi-aanval op vrachtschip leidde tot ecologische ramp
TAMPA (ANP) - De raketaanval van Jemenitische Houthi-rebellen op een vrachtschip dat een lading kunstmest vervoerde, heeft geleid tot een "ecologische ramp" in de Rode Zee, meldt het Amerikaanse commandocentrum CENTCOM.
"Het schip ligt voor anker maar er dringt langzaam water binnen", zei CENTCOM vrijdag in een verklaring op X. "Door de niet-uitgelokte en roekeloze aanval van door Iran gesteunde Houthi-terroristen, liep het schip aanzienlijke schade op die een olievlek van 18 mijl (zo'n 29 kilometer) veroorzaakte."
De bemanning moest het vrachtschip de Rubymar verlaten en werd overgebracht naar Djibouti. Voor zover bekend raakte niemand gewond bij de aanval.
"Toen het werd aangevallen vervoerde de Rubymar meer dan 41.000 ton kunstmest dat in de Rode Zee terecht zou kunnen komen en deze milieuramp zou kunnen verergeren", voegde CENTCOM eraan toe. "De Houthi's blijven blijk geven van minachting voor de regionale impact van hun willekeurige aanvallen."
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
8 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
8 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
8 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
9 uur geleden