VS houden rekening met gebruik chemische wapens door Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten houden er ernstig rekening mee dat de Russen chemicaliën als wapen inzetten in Oekraïne. De Amerikanen hebben "geloofwaardige informatie" dat Rusland mogelijk "chemische middelen" gebruikt bij zijn offensief om de belegerde Oekraïense stad Marioepol in te nemen, zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken.
Rusland zou bijvoorbeeld traangas en andere chemische middelen kunnen mengen om daarmee Oekraïense soldaten en burgers te verzwakken en uit te schakelen, aldus Blinken, die zei de informatie te delen met Oekraïne. Ook proberen de Amerikanen met partners vast te stellen "wat er werkelijk gebeurt, dus dit is een echte zorg". De bewindsman benadrukte dat hij de beschuldigingen niet kan bevestigen dat Moskou al chemische wapens heeft gebruikt in Marioepol, wat wel was gemeld door Oekraïense strijders daar en vervolgens door Oekraïense media en politici.
Meer uit Buitenland
LECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.
17 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat zijn land de basis legt voor verdere onderhandelingen met de Verenigde Staten. Abbas Araghchi zei in een telefoongesprek met topman Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat wordt gekeken naar een "kader voor toekomstige gesprekken".
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense koning Frederik X is in Groenland aangekomen voor een driedaags bezoek. Hij werd onthaald door belangstellenden en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen. Groenland is een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil er ook over kunnen beschikken.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
5 uur geleden