Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS houden importtarieven Chinese goederen voorlopig in stand

VS houden importtarieven Chinese goederen voorlopig in stand

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigd Staten laten de invoertarieven op Chinese goederen voorlopig in stand. Dat meldde de regering-Biden nadat het een formeel verzoek had ontvangen van bedrijven die profiteren van de importheffingen.

Oud-president Donald Trump voerde in 2018 een reeks importheffingen in op producten van Chinese makelij. Biden zal de lijst met goederen waarvoor dit geldt uitvoering evalueren alvorens hij wijzigingen aanbrengt. Volgens de wet zullen de heffingen vier jaar nadat deze zijn opgelegd vervallen, tenzij er van een begunstigde een verzoek binnenkomt bij de autoriteiten, de Office of the US Trade Representative. Dan moeten de doeltreffendheid en gevolgen van de maatregelen worden geanalyseerd.

In juli was het vier jaar geleden dat de eerste reeks van heffingen werd opgelegd. Het onderzoek van de regering is nodig om te voorkomen dat deze automatisch komen te vervallen.

Meer uit Financieel

DNB: helft bedrijfsleningen gaat naar midden- en kleinbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.

23 minuten geleden
ABN AMRO: oorlog Midden-Oosten vergroot onzekerheid, winst omhoog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.

49 minuten geleden
Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor duurdere boodschappen

DEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.

2 uur geleden
Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

8 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

8 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

10 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

12 uur geleden