Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS: honderdduizenden Oekraïners gedeporteerd door Rusland

VS: honderdduizenden Oekraïners gedeporteerd door Rusland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zeggen bewijzen te hebben dat Rusland honderdduizenden Oekraïners met geweld heeft overgebracht naar soms afgelegen gebieden sinds het eind februari zijn buurland binnenviel. Dat zei woensdag de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Linda Thomas-Greenfield, tegen de Amerikaanse radiozender NPR.

"We hebben bewijs dat de Russen honderdduizenden Oekraïense burgers hebben verplaatst, inclusief kinderen", zei Thomas-Greenfield. "Ze worden ondervraagd, ze worden vastgehouden, ze worden onder dwang het land uitgezet. Sommigen worden naar de verste delen van Oost-Rusland in de buurt van de Noord-Koreaanse grens gestuurd. En de Russen doen dit om het verzet te onderdrukken."

Volgens Thomas-Greenfield is de omvang van de transporten enorm en wijdverbreid. Ze eist dat de VN en mensenrechtenorganisaties toegang krijgen tot de kampen waar de ontheemde Oekraïners worden vastgehouden.

Moskou heeft de Oekraïners die in Rusland aankomen steeds omschreven als vluchtelingen die zijn opgevangen en voor wie wordt gezorgd.

Meer uit Buitenland

Dodental tyfoon Kalmaegi verder opgelopen op Filipijnen

MANILLA (ANP) - Op de Filipijnen zijn zeker 66 doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De storm trok woensdagochtend over het eiland Palawan richting de Zuid-Chinese Zee.

1 uur geleden
Mamdani burgemeester van New York ondanks dreigementen Trump

NEW YORK (ANP) - Democraat Zohran Mamdani heeft de burgemeestersverkiezingen gewonnen in New York, de grootste stad van de Verenigde Staten. De 34-jarige politicus beschrijft zichzelf als democratisch socialist.

1 uur geleden
EU-lidstaten onderhandelen hele nacht door over klimaatdoel 2040

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten gaan de rest van de nacht verder onderhandelen over het klimaatdoel voor 2040, laat een woordvoerder van de Deense delegatie weten. De landen zijn het nog niet eens over een akkoord om de uitstoot in 2040 met 90 procent te hebben teruggedrongen ten opzichte van 1990.

3 uur geleden
Trump: voedselhulp pas hervat als shutdown voorbij is

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse voedselhulpprogramma voor minderbedeelden (SNAP) zal pas weer worden opgestart als de 'shutdown' voorbij is. Dat zegt president Donald Trump, die opnieuw naar de Democraten wijst als aanstichter van de politieke impasse in het land.

11 uur geleden
Noord-Korea zond afgelopen maanden 5000 militairen naar Rusland

SEOUL (ANP/RTR/DPA) - Noord-Korea heeft sinds september zo'n 5000 militairen naar Rusland gestuurd. Dat zegt een Zuid-Koreaanse parlementariër na een briefing van de inlichtingendiensten in dat land. Het gaat om zogenoemde constructiegenies, bouwspecialisten, die Rusland moeten helpen met de "wederopbouw van infrastructuur". Ook zouden er tekenen zijn dat Noord-Korea meer militairen opleidt en zich voorbereidt om meer militairen te sturen.

12 uur geleden
EU-buitenlandchef: uitbreiding EU is geopolitieke investering

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.

13 uur geleden
VN-milieubureau noemt opwarming boven 1,5 graad onvermijdelijk

NAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.

14 uur geleden