Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS hebben tienduizenden evacués weer weggehaald uit Qatar

VS hebben tienduizenden evacués weer weggehaald uit Qatar

DOHA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tienduizenden mensen die vanuit Afghanistan naar Qatar waren gevlogen overgeplaatst naar bestemmingen in andere landen. Er bevinden zich momenteel nog zo'n 1400 evacués op de Amerikaanse basis in die Golfstaat, maakte generaal Gerald Donohue bekend. Zij vertrekken vrijwel allemaal later op zaterdag.

De basis al-Udeid in Qatar was de afgelopen weken een tussenstop voor veel mensen die uit Afghanistan werden gehaald. De VS brachten volgens Donohue in totaal zo'n 57.000 mensen naar de Golfstaat. In de basis bevonden zich op het hoogtepunt van de grootste luchtevacuatie in de Amerikaanse geschiedenis ongeveer 17.500 evacués. Tijdens de operatie zijn ook negen baby's geboren.

De massale evacuatie volgde op een bliksemoffensief van de Taliban in Afghanistan. De extremisten liepen sneller dan verwacht hoofdstad Kabul onder de voet. Duizenden wanhopige Afghanen trokken naar het vliegveld van die stad in de hoop een plek te kunnen bemachtigen aan boord van een vliegtuig. Westerse landen probeerden ondertussen ook hun eigen burgers weg te halen uit Afghanistan.

Donohue vertelde dat evacués onder meer zijn overgebracht naar bestemmingen in Europa en de Verenigde Staten. Er blijft volgens de generaal een kleine groep achter in Qatar. Het gaat om mensen die medische hulp nodig hebben en om die reden nog niet verder kunnen reizen.

Meer uit Buitenland

Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

1 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

2 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

4 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

4 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

5 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

7 uur geleden
Macron belooft wederopbouw van door brand getroffen gebieden

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."

7 uur geleden