Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS handhaven inreisbeperkingen wegens coronavariant

VS handhaven inreisbeperkingen wegens coronavariant

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten handhaven vooralsnog de inreisbeperkingen die zijn ingevoerd om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Een hoge functionaris in het Witte Huis heeft in een gesprek met persbureau Reuters gezegd dat dit een gevolg is van de zorgen over de Delta-variant van het coronavirus. Officieel is echter nog niks besloten over de kwestie, maar dat gebeurt naar verwachting vrijdagavond.

Buitenlanders die de VS willen binnenkomen, zijn niet welkom als ze in de voorafgaande twee weken in Groot-Brittannië, Ierland, de 26 Schengen-landen, Brazilië, China, India, Iran of Zuid-Afrika zijn geweest. Nederland is een van de Schengenlanden. De landgrenzen met Canada en Mexico blijven tot op zijn minst 21 augustus gesloten voor mensen die geen 'noodzakelijke reden' hebben de VS in te reizen.

Canada heeft ondertussen aangekondigd dat gevaccineerde Amerikanen vanaf 9 augustus de grens over kunnen, ook zonder noodzakelijke redenen. Dat wil zeggen dat ingeënte Amerikanen dan Canada kunnen bezoeken en er ook op vakantie kunnen gaan.

Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen, die door de coronacrisis in zwaar zijn getroffen, hebben maandenlang druk gelobbyd in Washington om de reisbeperkingen snel afgeschaft te krijgen. Ze wilden 's zomers graag weer massa's toeristen naar de VS vliegen, onder meer uit Europa en Latijns-Amerika. Die pogingen zijn tot dusver vergeefs.

Meer uit Buitenland

Italië beleefde heetste zomer in meer dan 75 jaar

ROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.

33 minuten geleden
Lichte stijging terugkeer afgewezen asielzoekers door Frontex

WARSCHAU (ANP) - De EU-grensbewakingsdienst Frontex heeft in de eerste zes maanden van dit jaar EU-lidstaten ondersteund bij de terugkeer van ruim 33.000 afgewezen asielzoekers naar landen buiten de Europese Unie. In dezelfde periode vorig jaar ging het om ongeveer 30.000 mensen. Dit heeft Frontex maandag bekendgemaakt.

37 minuten geleden
Moskou meldt doden bij Oekraïense aanvallen op Rusland en de Krim

MOSKOU (ANP/DPA) - Vier mensen zijn omgekomen bij een Oekraïense aanval op Rusland en de Krim, zeggen de Russische autoriteiten. Volgens hen vielen er ook meerdere gewonden.

2 uur geleden
CDU-leider in Saksen-Anhalt: mandaat om te regeren ligt bij AfD

MAAGDENBURG (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het mandaat om te regeren ligt nu bij Alternative für Deutschland (AfD), stelt CDU-deelstaatpremier Sven Schulze van Saksen-Anhalt: "Wij zijn de oppositie". Zijn christendemocraten eindigden bij de deelstaatverkiezingen op de tweede plek, ruim achter de radicaalrechtse AfD.

2 uur geleden
Von der Leyen: 200 miljoen euro voor Groenland

NUUK (ANP) - De EU gaat dit en volgend jaar 200 miljoen euro investeren in Groenland, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie maandag in het Groenlandse Nuuk bekendgemaakt. Het geld is bedoeld voor nieuwe economische kansen voor de lokale bevolking en moet bijdragen aan een duurzame en vreedzame Arctische regio.

3 uur geleden
Waarnemers zagen 'enorm' veel desinformatie in Saksen-Anhalt

MAGDEBURG (ANP/DPA) - De verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt werden gekenmerkt door een "enorme" hoeveelheid desinformatie, stellen waarnemers van Plattform Wahlen, een non-profitorganisatie die verkiezingen monitort. Zowel vanuit binnen- als buitenland zouden er campagnes zijn opgezet om nepnieuws te verspreiden voor de verkiezingen, die eindigden in een grote overwinning voor de rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD).

3 uur geleden
Merz na verkiezingswinst AfD: CDU tot in de kern geschokt

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de verkiezingsuitslag in de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt zijn partij CDU "tot in de kern heeft geschokt", schrijft de krant Bild. De radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) werd daar zondag veruit de grootste partij.

4 uur geleden