VS handhaven inreisbeperkingen wegens coronavariant
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten handhaven vooralsnog de inreisbeperkingen die zijn ingevoerd om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Een hoge functionaris in het Witte Huis heeft in een gesprek met persbureau Reuters gezegd dat dit een gevolg is van de zorgen over de Delta-variant van het coronavirus. Officieel is echter nog niks besloten over de kwestie, maar dat gebeurt naar verwachting vrijdagavond.
Buitenlanders die de VS willen binnenkomen, zijn niet welkom als ze in de voorafgaande twee weken in Groot-Brittannië, Ierland, de 26 Schengen-landen, Brazilië, China, India, Iran of Zuid-Afrika zijn geweest. Nederland is een van de Schengenlanden. De landgrenzen met Canada en Mexico blijven tot op zijn minst 21 augustus gesloten voor mensen die geen 'noodzakelijke reden' hebben de VS in te reizen.
Canada heeft ondertussen aangekondigd dat gevaccineerde Amerikanen vanaf 9 augustus de grens over kunnen, ook zonder noodzakelijke redenen. Dat wil zeggen dat ingeënte Amerikanen dan Canada kunnen bezoeken en er ook op vakantie kunnen gaan.
Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen, die door de coronacrisis in zwaar zijn getroffen, hebben maandenlang druk gelobbyd in Washington om de reisbeperkingen snel afgeschaft te krijgen. Ze wilden 's zomers graag weer massa's toeristen naar de VS vliegen, onder meer uit Europa en Latijns-Amerika. Die pogingen zijn tot dusver vergeefs.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
7 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
8 uur geleden