Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS halen 'uit voorzorg' troepen weg uit hoofdstad Niger

VS halen 'uit voorzorg' troepen weg uit hoofdstad Niger

ARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben een deel van hun militairen weggehaald van een basis in Niger. Daartoe is besloten "voor alle zekerheid", zegt het ministerie van Defensie. Militairen grepen in juli de macht in het Afrikaanse land. Sindsdien is het onrustig.

De krijgsmacht "verplaatst een deel van ons personeel en een deel van ons materieel" van een basis bij de hoofdstad Niamey naar een andere bij Agadez, hemelsbreed ruim 700 kilometer verderop, zei Pentagon-woordvoerder Sabrina Singh. Het is voor het eerst sinds de coup dat de VS personeel verplaatsen. Er is in de voorbije weken ook een beperkt aantal overheidsfunctionarissen en ingehuurde krachten teruggehaald.

Er zaten vooralsnog 1100 Amerikaanse militairen in Niger. Volgens Singh is er geen sprake van een rechtstreekse dreiging voor Amerikanen in Niger en ook niet van geweld. "Dit is simpelweg een voorzorgsmaatregel."

De spanningen met Frankrijk liepen hoger op. De Nigerese junta heeft opdracht gegeven om de Franse ambassadeur het land uit te zetten, al blijft die voor zover bekend vooralsnog zitten waar die zit. Frankrijk erkent het gezag van de militairen niet en staat achter de verkozen president Mohamed Bazoum, die door de junta is opgesloten.

Meer uit Buitenland

ABC: schietpartij Brown en moord MIT-docent mogelijk verbonden

PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.

3 uur geleden
VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

10 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

11 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

12 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

12 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

13 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

13 uur geleden