
VS halen twee raketten neer boven Rode Zee
SANAA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaans oorlogsschip heeft twee raketten neergehaald die vanuit door Houthi's gecontroleerde gebieden in Jemen waren afgevuurd richting de Rode Zee. De actie volgde op een noodoproep van een Deens vrachtschip dat was geraakt door een raket.
Volgens CENTCOM, het Amerikaanse commandocentrum dat zich richt op onder meer het Midden-Oosten en Afrika, vroeg containerschip Maersk Hangzhou om hulp nadat een raket was ingeslagen op het schip, dat vaart onder de Singaporese vlag. Daarbij vielen geen gewonden. Tijdens de hulpactie van twee Amerikaanse oorlogsschepen haalde de USS Gravely twee raketten neer die afgevuurd werden richting de Maersk Hangzhou.
Volgens de Amerikanen was dit de 23e aanval van de Jemenitische Houthi-beweging op de internationale scheepvaart sinds 19 november. De Houthi's zeggen met de aanvallen de Palestijnen te steunen die door Israël in Gaza worden aangevallen. De Rode Zee is een belangrijk doorvoergebied, de VS hebben daarom een internationale taskforce opgezet om de scheepvaart in het gebied te beschermen.
Meer uit Buitenland
DENPASAR (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een vulkaanuitbarsting in Indonesië hindert het vliegverkeer van en naar het onder toeristen populaire Bali. Tientallen vluchten worden geannuleerd, melden de autoriteiten.
1 uur geledenALBERTA (ANP) - De EU en Australië gaan onderhandelen over een zogeheten partnerschap voor veiligheid en defensie. Dat hebben de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Raad António Costa en de Australische premier Anthony Albanese afgesproken op de G7-top in Canada.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.
2 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft het de regering van president Donald Trump verboden om paspoorten te weigeren aan transgender en non-binaire personen die een andere genderidentiteit dan man of vrouw willen laten vermelden.
3 uur geledenKANANASKIS (ANP/AFP/RTR) - De VS hebben een "sterke verklaring" over de oorlog in Oekraïne in de voorgenomen slottekst van de top van de G7 geblokkeerd, melden anonieme betrokkenen. Washington wil daarmee voorkomen dat zijn positie om te kunnen onderhandelen met het Kremlin wordt ondermijnd.
10 uur geleden