'VS halen Amerikanen weg uit Chinese stad Wuhan'
NEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen zondag een chartervlucht naar de Chinese miljoenenstad Wuhan om Amerikaanse burgers en diplomaten daar weg te halen. Dat meldde de Wall Street Journal zaterdag. Wuhan is het epicentrum van de uitbraak van het coronavirus.
Het vliegtuig, dat plaats biedt aan 230 mensen, zal diplomaten van het Amerikaanse consulaat vervoeren, evenals Amerikaanse burgers en hun families, meldde de krant, op basis van een bron die bekend is met de operatie.
Washington heeft voor de operatie de goedkeuring van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. Amerika is ook van plan zijn consulaat in Wuhan tijdelijk te sluiten.
Ook andere landen willen hun burgers weghalen uit de stad. Zo kondigde Frankrijk aan stappen te ondernemen. Volgens de krant South China Morning Post wil Parijs bussen inzetten om de mensen naar elders in China te brengen. Rusland heeft contact opgenomen met China over het evacueren van Russische inwoners uit Wuhan, bericht het Russische persbureau RIA.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
7 uur geleden