Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS-gezant spreekt drie uur met Russische president

VS-gezant spreekt drie uur met Russische president

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.

Trump is geïrriteerd over het voortduren van de strijd. Hij dreigt met nieuwe economische sancties. Het zou gaan om maatregelen tegen landen die handel met Rusland drijven, bijvoorbeeld Russisch door gas en olie te kopen.

Moskou trok zich tot nu toe niet veel aan van Trumps ultimatum. "We gaan door met de speciale militaire operatie", zei het Kremlin dinsdag nog.

Witkoff vloog op het laatste moment naar Moskou om een doorbraak te zoeken in de 3,5 jaar durende oorlog die begon met een grootschalige Russische invasie in Oekraïne. De Russische staatstelevisie toonde een kort fragment waarin Witkoff en Poetin elkaar de hand schudden aan het begin van hun ontmoeting in het Kremlin. Over de inhoud van het gesprek was direct na afloop niets bekend.

Meer uit Buitenland

Libanese Hezbollah negeert plan regering voor ontwapening

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard dat een regeringsbesluit om de beweging te ontwapenen "niet bestaat". De regering besloot dat Hezbollah voor het eind van het jaar ontwapend moet zijn. Het leger moet daar een plan voor maken.

1 uur geleden
Moskou noemt gesprek met VS-gezant nuttig en constructief

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.

1 uur geleden
Italië zet plan voor miljardenbrug naar Sicilië door

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.

2 uur geleden
EU roept op tot nieuwe dialoog over kernwapens

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot een nieuwe dialoog over kernwapens nu Rusland weer dreigt met dergelijke wapens en de Verenigde Staten daarop reageren. Brussel benadrukt dat de laatste controlemogelijkheid voor de beheersing van kernwapens, het zogenoemde New START-verdrag, komende februari afloopt.

2 uur geleden
Brandbestrijders Frankrijk melden succes, maar vuur woedt verder

RIBAUTE/NARBONNE (ANP) - De grote bosbrand in het Zuid-Franse departement Aude breidt zich verder uit, mede door het droge hete weer en harde wind. Volgens de weersvoorspellingen blijven de ongunstige omstandigheden nog enige tijd aanhouden, met warmere temperaturen in aantocht. Maar in de gemeente waar de brand dinsdagmiddag is begonnen, Ribaute, meldt de burgemeester dat de brandbestrijders de brand meester zijn.

4 uur geleden
President Vladimir Poetin ontvangt Trumps gezant Steve Witkoff

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is in gesprek gegaan met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. President Donald Trump is geïrriteerd over het voortslepen van de strijd in Oekraïne. Hij beloofde voor zijn verkiezing tot staatshoofd al snel een einde aan de oorlog te maken.

5 uur geleden
Jordanië beschuldigt kolonisten van aanval op hulpkonvooi

AMMAN (ANP/RTR) - De Jordaanse regering zegt dat Joodse kolonisten een hulpkonvooi hebben aangevallen en geblokkeerd dat onderweg was van Jordanië naar de Gazastrook. Volgens Jordanië doet Israël niet genoeg om dergelijke incidenten te voorkomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet Israël ingrijpen als kolonisten een hulpkonvooi proberen tegen te houden.

5 uur geleden